poniedziałek, 23 października 2017

Newsroom

Moody’s podniósł perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu

msd | 09 sierpnia 2017
Dla obowiązującej oceny Ba2 agencja podniosła perspektywę ze stabilnej do pozytywnej.

Moody’s docenił niższe zadłużenie Cyfrowego Polsatu:

(…) podwyższenie perspektywy ratingu związane jest w szczególności z poprawą wskaźników zadłużenia grupy oraz silnym strumieniem przypływów pieniężnych, dzięki któremu grupa w ciągu ostatniego roku aktywnie redukowała zadłużenie – podano w komunikacie spółki.

Agencja oczekuje, że medialno-telekomunikacyjna grupa wciąż będzie obniżać zadłużenie i poprawiać wskaźniki zadłużenia w dwóch kolejnych latach. W przyszłości mogłoby to także doprowadzić do podniesienia ratingu. Z drugiej strony, negatywnie na ocenę działać mogłoby znaczne pogorszenie wyników operacyjnych grupy, bądź jej płynności, jak również wzrost poziomu zadłużenia.

Mimo wszystko, podniesienie ratingu o jeden stopień wciąż nie wystarczyłoby, aby Cyfrowy Polsat awansował do grona podmiotów z oceną inwestycyjną, ponieważ nadane Ba2 jest drugim od góry ratingiem nieinwestycyjnym, zwanym także spekulacyjnym.

Lepiej Cyfrowy Polsat ocenia natomiast agencja S&P, które utrzymuje rating grupy na poziomie BB+ (poziom wyżej zaczynają się oceny inwestycyjne). W kwietniu podniesiono jego perspektywę ze stabilnej do pozytywnej przy użyciu praktycznie tych samych argumentów co obecnie.

Na Catalyst notowane są wygasające w lipcu 2021 r. obligacje Cyfrowego Polsatu o wartości 1 mld zł, za które spółka płaci 2,5 pkt. proc. marży ponad WIBOR 6M. We wtorek papiery CPS0721 wyceniano na 103,61 proc., co oznacza 3,27 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Cyfrowy Polsat S.A.

 • Indeks Rynku Obligacji (06.10)

  09 października 2017
  Ostatnie trzy tygodnie to duża zmiana w cenach obligacji notowanych na rynku Catalyst. Po wielu tygodniach systematycznego wzrostu, tym razem miała miejsce korekta, podczas której spadły ceny obligacji wielu interesujących emitentów.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat zwiększa zyski i przepływy operacyjne

  24 sierpnia 2017
  Gotówkowe nadwyżki medialno-telekomunikacyjna grupa konsekwentnie przeznacza na redukcję zadłużenia, co doceniają nie tylko agencje ratingowe, ale i rynek długu, gdzie od połowy ubiegłego roku obligacje Cyfrowego Polsatu wyceniane są z coraz niższymi rentownościami.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (18.08)

  21 sierpnia 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji na 18 sierpnia 2017 wyniosła 3,11 pkt. proc., wobec 3,09 na koniec poprzedniego tygodnia i 3,11 punktu jeszcze tydzień wcześniej.
  czytaj więcej
 • Obroty obligacjami firm spadły w lipcu o 19,1 proc. r/r

  08 sierpnia 2017
  Lipcowy handel sesyjny korporacyjnymi papierami dłużnymi wyniósł 78,5 mln zł wobec 97,1 mln zł przed rokiem. Ponad 59 proc. wartości transakcji przypadało na emisje publiczne, co prawdopodobnie było rekordowym wynikiem.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje