czwartek, 20 września 2018

Newsroom

Moody’s podniósł perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu

msd | 09 sierpnia 2017
Dla obowiązującej oceny Ba2 agencja podniosła perspektywę ze stabilnej do pozytywnej.

Moody’s docenił niższe zadłużenie Cyfrowego Polsatu:

(…) podwyższenie perspektywy ratingu związane jest w szczególności z poprawą wskaźników zadłużenia grupy oraz silnym strumieniem przypływów pieniężnych, dzięki któremu grupa w ciągu ostatniego roku aktywnie redukowała zadłużenie – podano w komunikacie spółki.

Agencja oczekuje, że medialno-telekomunikacyjna grupa wciąż będzie obniżać zadłużenie i poprawiać wskaźniki zadłużenia w dwóch kolejnych latach. W przyszłości mogłoby to także doprowadzić do podniesienia ratingu. Z drugiej strony, negatywnie na ocenę działać mogłoby znaczne pogorszenie wyników operacyjnych grupy, bądź jej płynności, jak również wzrost poziomu zadłużenia.

Mimo wszystko, podniesienie ratingu o jeden stopień wciąż nie wystarczyłoby, aby Cyfrowy Polsat awansował do grona podmiotów z oceną inwestycyjną, ponieważ nadane Ba2 jest drugim od góry ratingiem nieinwestycyjnym, zwanym także spekulacyjnym.

Lepiej Cyfrowy Polsat ocenia natomiast agencja S&P, które utrzymuje rating grupy na poziomie BB+ (poziom wyżej zaczynają się oceny inwestycyjne). W kwietniu podniesiono jego perspektywę ze stabilnej do pozytywnej przy użyciu praktycznie tych samych argumentów co obecnie.

Na Catalyst notowane są wygasające w lipcu 2021 r. obligacje Cyfrowego Polsatu o wartości 1 mld zł, za które spółka płaci 2,5 pkt. proc. marży ponad WIBOR 6M. We wtorek papiery CPS0721 wyceniano na 103,61 proc., co oznacza 3,27 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Cyfrowy Polsat S.A.

 • Spadek obrotów obligacjami firm

  10 września 2018
  Wartość sesyjnych obrotów korporacyjnym długiem spadła w sierpniu o 32,5 proc. m/m i 19,9 proc. r/r do 95,3 mln zł. Wciąż ponad połowę handlu stanowiły obligacje pochodzące z publicznych ofert prospektowych, kierowany głównie do inwestorów indywidualnych.
  czytaj więcej
 • Grupa Cyfrowego Polsatu wypracowała 946 mln zł EBITDA w II kwartale

  24 sierpnia 2018
  Medialno-telekomunikacyjny koncern wypracował 650 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w II kwartale, a wolne przepływy pieniężne po odsetkach wyniosły 175 mln zł. Pomimo przejęcia Netii zadłużenie grupy praktycznie się nie zmieniło.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat przejmie Eleven Sports

  25 maja 2018
  Cenę za 50 proc. plus jeden udział telewizyjnej stacji sportowej ustalono na 38 mln euro, z czego pierwsza rata w wysokości 18 mln euro zostanie zapłacona na dniach.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat zmniejszył ogólne zadłużenie

  11 maja 2018
  Po krótkiej przerwie medialno-telekomunikacyjny koncern powrócił do redukcji zadłużenia. Przypłacił to jednak obniżeniem gotówkowych zasobów. Nie bez znaczenia były też słabsze przepływy operacyjne w I kwartale.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje