niedziela, 24 stycznia 2021

Newsroom

Moody’s podniósł perspektywę ratingu mBanku

msd | 21 maja 2020
Agencja ratingowa potwierdziła długoterminową ocenę depozytów banku na poziomie A3, równocześnie podniosła jej perspektywę z negatywnej do stabilnej.

Moody’s potwierdził także pozostałe oceny mBanku, w tym krótkoterminowy rating depozytów na poziomie Prime-2.

Analogicznie agencja podniosła dla mBanku Hipotecznego perspektywę długoterminowego ratingu (Baa2) z negatywnej do stabilnej.

Zmiany perspektyw ratingowych agencja Moody’s tłumaczy decyzją Commerzbanku o odstąpieniu od sprzedaży większościowego pakietu akcji mBanku.

Na Catalyst notowane są trzy serie podporządkowanych obligacji mBanku oraz 23 serie listów zastawnych mBanku Hipotecznego.

Więcej wiadomości o mBank Hipoteczny S.A., mBank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Wyższy rating PGNiG

  13 stycznia 2021
  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła rating kredytowy spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z BBB+ do A-. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s obniżył częśc ratingów Banku Pekao

  08 stycznia 2021
  Po przejęciu wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku agencja Moody’s potwierdziła oceny depozytów Banku Pekao, ale równocześnie ścięła mu ocenę indywidualną oraz długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta.
  czytaj więcej
 • Rating PGE w dół

  22 grudnia 2020
  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce Polska Grupa Energetyczna S.A. (PGE) o jeden stopień z A- do BBB+. Perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s podniósł ratingi długu trzech banków hipotecznych

  09 grudnia 2020
  Agencja Moody’s podniosła ocenę listów zastawnych ING Banku Hipotecznego i PKO Banku Hipotecznego do Aa1, a mBanku Hipotecznego do Aa2.
  czytaj więcej

Emisje