poniedziałek, 06 lipca 2020

Newsroom

Moody’s podniósł rating Banku Millennium

msd | 03 kwietnia 2019
Długoterminowy rating depozytowy banku wzrósł z Baa2 do Baa1. Decyzja agencji wynika z podniesienia dzień wcześniej oceny dla Banco Comercial Portugues, głównego akcjonariusza Banku Millennium.

Nowa ocena – Baa1 – jest odpowiednikiem ratingu BBB+ na skali stosowanej przez agencje Fitch i S&P.

Moody’s podniósł także indywidualną ocenę BCA Banku Millennium z ba1 do baa3, a także długoterminowy rating ryzyka kontrahenta (CR Rating) z Baa1 do A3. Perspektywa wszystkich podniesionych długoterminowych ocen została natomiast zmieniona z pozytywnej do stabilnej.

Równocześnie agencja potwierdziła też krótkoterminowe ratingi Banku Millennium, w tym rating depozytowy na poziomie Prime-2.

Dzień wcześniej Moody’s podniósł długoterminowy rating depozytowy Banco Comercial Portugues o dwa stopnie, z Ba3 do Ba1, co odpowiada ocenie BB+ w dwóch innych dużych agencjach i wciąż jest (ostatnim na skali) ratingiem spekulacyjnym.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji Banku Millennium – senioralne MIL0420 oraz podporządkowane MIL1227 i MIL0129. Ostatnie z nich zadebiutowały we wtorek, gdy wyceniono je na 100,95 proc. nominału. Oznacza to 3,82 proc. rentowności, jeśli założyć, że bank skorzysta z opcji przedterminowego wykupu w styczniu 2024 r. Nominał tych papierów to jednak 500 tys. zł, podobnie jak i starszej emisji podporządkowanej.

Więcej wiadomości o Bank Millennium S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje