czwartek, 29 lipca 2021

Newsroom

Nadzorca sądowy chce umorzenia restrukturyzacji Remedisu

msd | 28 stycznia 2021
Wniosek w sprawie umorzenia przyspieszonego postępowania układowego został złożony niedługo po umorzeniu wobec spółki postępowania w sprawie ogłoszenia upadłości.

W lakonicznym komunikacie Remedis nie zamieścił informacji na temat przyczyn złożenia przez nadzorcę sądowego wniosku o umorzenie restrukturyzacji. Spółka zapewnia natomiast, że złoży do sądu wyjaśnienia w wyznaczonym terminie.

Nie dalej jak w połowie stycznia Remedis informował, że sąd umorzył postępowanie o ogłoszenie upadłości spółki z wniosku obligatariusza. Decyzja sądu była podyktowana tym, że wobec Remedisu trwało już postępowanie restrukturyzacyjne.

W marcu ubiegłego roku spółka nie spłaciła obligacji wartych 6,8 mln zł. W październiku, na dzień przed komunikatem o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, Remedis informował także o otrzymaniu nakazu zapłaty na 6,9 mln zł z weksli wystawionych na rzecz obligatariusza.

Remedis to notowana na NewConnect spółka, która trudni się usługami dla podmiotów medycznych i JST, między innymi poprzez udzielanie im pożyczek. Złożony do sądu wstępny plan restrukturyzacyjny zakłada jednak, że wycofanie się z finansowania podmiotów medycznych i JST, a pozostanie przy prowadzeniu działalności doradczej na ich rzecz. Ponadto, spółka zapowiedziała też wejście w obszar sporów sądowych z bankami udzielającymi w przeszłości kredytów frankowych.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje