wtorek, 26 października 2021

Newsroom

Nowy model inwestowania w nieruchomości – konferencja 29 marca

ems | 14 marca 2017
REIT-y wracają na pierwsze strony, tym razem jako Spółki Rynku Wynajmu Nieruchomości. Nazwa nie jest jednak tak istotna, jak zarabianie na wynajmie.

Ustawa o REIT-ach (ang. Real Estate Investments Fund) od lat nie może w Polsce powstać i raczej już nie powstanie, choć ubiegłoroczne założenia do niej były szeroko konsultowane z przedstawicielami branży. W rezultacie projekt ustawy postanowiono przemodelować, a REIT-y otrzymały polską nazwę – równie długą, ale już nie tak dźwięczną – Spółki Rynku Wynajmu Nieruchomości (SRWN).

Założenia do ustawy zostaną zaprezentowane przez Ministerstwo Finansów 29 marca, na otwarciu konferencji "SRWN/REIT – nowy model inwestowania w nieruchomości i nowe możliwości inwestycyjne w Polsce”, organizowanej przez Power meetings wraz ze Stowarzyszeniem REIT Polska.

W czasie konferencji przewidziano także wystąpienia praktyków rynku. Wszak i na świecie i w Polsce od lat inwestuje się w nieruchomości na wynajem. Wszystko wskazuje więc na to, że zarówno inwestorzy, jak i deweloperzy oraz firmy profesjonalnie zarządzające nieruchomościami na wynajem, są już gotowi na wprowadzenie odpowiednich norm prawnych w Polsce. O tym, jak wyobrażają sobie funkcjonowanie w nowym ładzie prawnym i jak na jego istnieniu mogą skorzystać inwestorzy (także, a może przede wszystkim, indywidualni), można będzie przekonać się biorąc udział w konferencji.

Obligacje.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Więcej wiadomości kategorii REIT