wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Obligacje dla obligatariuszy, czyli zmiany w zmianach ustawy o ofercie

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 29 marca 2019
Ministerstwo Finansów gruntownie przebudowało propozycje nowelizacji ustawy o obligacjach wsłuchując się tym razem w głosy środowiska. Emitenci mogą spać spokojniej, choć koszty emisji wzrosną i tak.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 25 marca. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • KDPW pokaże obligacyjne zadłużenie spółek

  17 czerwca 2019
  Od lipca nie będziemy już zdani wyłącznie na informacje ujawnienie przez emitentów. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych bezpłatnie pokaże zadłużenie spółek wynikające z nieumorzonych obligacji, a także poinformuje o terminowości ich obsługi.
  czytaj więcej
 • Nie tak całkiem bezwartościowe zabezpieczenie obligacji Kani?

  13 czerwca 2019
  Dwie z trzech serii obligacji zakładów mięsnych zabezpieczono osobistym poręczeniem Henryka Kani oraz oświadczeniem spółki i poręczyciela o poddaniu się egzekucji. Przy takim zabezpieczeniu papiery z automatu traktowane są jako wierzytelności układowe, obligatariusze mogą jednak próbować dochodzić swoich roszczeń u Henryka Kani.
  czytaj więcej
 • KNF oczekuje, że „nowy WIBOR” powstanie jednak w tym roku

  29 marca 2019
  Co prawda Parlament Europejski przegłosował wydłużenie okresu na dostosowanie wskaźników referencyjnych do unijnego rozporządzenia BMR o dwa lata, ale polski nadzorca nadal oczekuje, że GPW Benchmark dostosuje WIBOR do nowych zasad jeszcze w 2019 r.
  czytaj więcej
 • Prokuratura chce postawić zarzuty w sprawie Bikershopu

  20 marca 2019
  Prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie śledztwo w sprawie Bikershopu formalnie jest na etapie przedstawiania zarzutów. W praktyce jednak podejrzany na razie ich jeszcze nie usłyszał.
  czytaj więcej

Emisje