czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Od przyszłego roku małe oferty publiczne bez prospektu i memorandum

msd | 18 grudnia 2017
Ministerstwo Finansów chce w I połowie 2018 r. zwiększyć maksymalny limit publicznych ofert, które nie wymagają prospektu ani memorandum, z obecnych 100 tys. EUR do 1 mln EUR. Dotyczy to także obligacji.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Niejednoznaczna ocena postępowań restrukturyzacyjnych

  19 lutego 2019
  Próbujących wyjść na prostą firm, które wybierają drogę postępowań restrukturyzacyjnych, wciąż przybywa. Efektywność tej procedury pozostawia jednak wiele do życzenia, bo liczba zatwierdzonych układów jest niższa od umorzonych restrukturyzacji – wynika z raportu przygotowanego przez Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData.
  czytaj więcej
 • Wchodzą nowe obligacje bankowe

  13 lutego 2019
  Prezydent właśnie podpisał nowelizację ustawy o BFG, co pozwoli wprowadzić do krajowego porządku prawnego nowy rodzaj bankowego długu, czyli obligacje nieuprzywilejowane.
  czytaj więcej
 • Ruszyła sprawa sądowa o wadliwe zabezpieczenie obligacji

  14 grudnia 2017
  Pozew ma charakter precedensowy. Inwestorzy domagają się odszkodowania od oferującego, który oferował obligacje Milmeksu jako zabezpieczone, choć ustanowione zabezpieczenie miało wadę prawną uniemożliwiającą zaspokojenie praw inwestorów.
  czytaj więcej
 • Trzy siódemki nie dla obligatariuszy

  01 grudnia 2017
  W sprawach nieoczywistych warto chodzić do sądu. W zdecydowanej większości przypadków, sąd wyjaśni ci, że nie może się zająć twoją sprawą, albo że nic nie da się zrobić. Zawsze coś przeszkadza.
  czytaj więcej

Emisje