poniedziałek, 24 lutego 2020

Newsroom

Oszustwo na nieistniejące obligacje CD Projektu

msd | 07 marca 2019
Producent gier ostrzega przed próbą oszustwa polegającego na oferowaniu jego obligacji. W rzeczywistości spółka nie prowadzi żadnej emisji, a sprawę zgłosiła do organów ścigania.

Oszuści prawdopodobnie próbują wykorzystać popularność CD Projektu. Do spółki miały bowiem dotrzeć sygnały o oferowaniu jej obligacji. Sam CD Projekt zapewnia jednak, że żadnej oferty nie prowadzi.

Zarząd spółki CD PROJEKT informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji spółki, a w szczególności nie przygotowywał, ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji spółki – napisano w oświadczeniu CD Projektu.

Jak podaje spółka, osoby oferujące jej obligacje mają się posługiwać spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu.  

(…) Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów spółki – podano także.

To prawdopodobnie pierwsze tak wyrafinowane oszustwo na rynku obligacji, gdzie na podstawie sfałszowanego prospektu oferuje się nieistniejące papiery dłużne.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Blisko 40 skarg na decyzję BFG wobec PBS w Sanoku

  14 lutego 2020
  Liczba skarg złożonych do sądu administracyjnego na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego BS zbliżyła się do 40 i jeszcze rośnie, wynika z informacji Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • UOKiK ostrzega przed wekslami

  13 lutego 2020
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o ryzyku inwestowania w weksle, które zyskują na popularności po zmianach w prawie, które zaszły na rynku obligacji. UOKiK nie wyklucza też wszczęcia postępowań wyjaśniających.
  czytaj więcej
 • Zawieszona rada PBS-u złożyła skargę na decyzję BFG

  11 lutego 2020
  Zdaniem zawieszonej rady nadzorczej Podkarpackiego Banku Spółdzielczego „nie zachodziły żadne okoliczności uzasadniające pozbawienie banku możliwości dalszego prowadzenia działalności”. BFG twierdzi jednak, że był zobowiązany do podjęcia takiej, a nie innej decyzji.
  czytaj więcej
 • Rejestr obligacji rośnie powoli

  07 lutego 2020
  Spółki na razie nie spieszą się ze zgłoszeniem do KDPW emisji obligacji uplasowanych przed 1 lipca 2019 r. Ustawowo mają na to czas do końca pierwszego kwartału tego roku.
  czytaj więcej

Emisje