niedziela, 19 maja 2019

Newsroom

Oszustwo na nieistniejące obligacje CD Projektu

msd | 07 marca 2019
Producent gier ostrzega przed próbą oszustwa polegającego na oferowaniu jego obligacji. W rzeczywistości spółka nie prowadzi żadnej emisji, a sprawę zgłosiła do organów ścigania.

Oszuści prawdopodobnie próbują wykorzystać popularność CD Projektu. Do spółki miały bowiem dotrzeć sygnały o oferowaniu jej obligacji. Sam CD Projekt zapewnia jednak, że żadnej oferty nie prowadzi.

Zarząd spółki CD PROJEKT informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji spółki, a w szczególności nie przygotowywał, ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji spółki – napisano w oświadczeniu CD Projektu.

Jak podaje spółka, osoby oferujące jej obligacje mają się posługiwać spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu.  

(…) Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów spółki – podano także.

To prawdopodobnie pierwsze tak wyrafinowane oszustwo na rynku obligacji, gdzie na podstawie sfałszowanego prospektu oferuje się nieistniejące papiery dłużne.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • UKNF powiadomił prokuraturę o kolejnych sprzedawcach obligacji GetBacku

  23 kwietnia 2019
  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych 10 podmiotów, które pośredniczyły w sprzedaży obligacji GetBacku. Do prokuratury złożono zaś zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
  czytaj więcej
 • Weksle na marginesie, ale to się może zmienić

  18 kwietnia 2019
  Ponure prognozy zakładają, że jakaś część rynku obligacji korporacyjnych w niedalekiej przyszłości mogłaby zostać zastąpiona wekslami. Na razie propozycji zakupu tych instrumentów wciąż jest niewiele, ale te, które znajdujemy, pełnymi garściami czerpią z wyłączenia spod ustawy o ofercie publicznej.
  czytaj więcej
 • Akt oskarżenia w sprawie dotyczącej Widok Energii

  04 marca 2019
  Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom odpowiedzialnym za nieprawidłowości przy funkcjonowaniu grupy Widok Energia w latach 2009-2014.
  czytaj więcej
 • SRRK miałaby poprawić transparentność rynku obligacji korporacyjnych

  28 lutego 2019
  Lepsza ochrona inwestorów, czy rynkowa wycena długu w funduszach, to kwestie już dobrze znane. Nowością w opublikowanej Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego mogą być natomiast zmiany w opodatkowaniu odsetek od obligacji, ograniczenie liczby platform obrotu, czy zmiany w zgromadzeniach obligatariuszy oraz instytucji administratora hipoteki.
  czytaj więcej

Emisje