niedziela, 17 listopada 2019

Newsroom

Oszustwo na nieistniejące obligacje CD Projektu

msd | 07 marca 2019
Producent gier ostrzega przed próbą oszustwa polegającego na oferowaniu jego obligacji. W rzeczywistości spółka nie prowadzi żadnej emisji, a sprawę zgłosiła do organów ścigania.

Oszuści prawdopodobnie próbują wykorzystać popularność CD Projektu. Do spółki miały bowiem dotrzeć sygnały o oferowaniu jej obligacji. Sam CD Projekt zapewnia jednak, że żadnej oferty nie prowadzi.

Zarząd spółki CD PROJEKT informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji spółki, a w szczególności nie przygotowywał, ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji spółki – napisano w oświadczeniu CD Projektu.

Jak podaje spółka, osoby oferujące jej obligacje mają się posługiwać spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu.  

(…) Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów spółki – podano także.

To prawdopodobnie pierwsze tak wyrafinowane oszustwo na rynku obligacji, gdzie na podstawie sfałszowanego prospektu oferuje się nieistniejące papiery dłużne.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje