środa, 13 grudnia 2017

Newsroom

Perspektywa wyższego ratingu Cyfrowego Polsatu

msd | 19 kwietnia 2017
Agencja S&P zmieniła perspektywę ratingu medialno-telekomunikacyjnej spółki ze stabilnej do pozytywnej. Sama ocena pozostaje na poziomie BB+.

Decyzja agencji podyktowana była wynikami Cyfrowego Polsatu oraz delewarowaniem, które w ocenie S&P, powinno być kontynuowane. Sprzyjać mają temu nadwyżki gotówkowe z działalności operacyjnej i utrzymanie dywidend na „umiarkowanym poziomie”.

S&P widzi możliwość podniesienia ratingu grupy do poziomu BBB- w okresie najbliższych 12 miesięcy, jeśli grupa będzie kontynuowała realizację korzystnych wyników operacyjnych wyrażonych przynajmniej stabilnym wynikiem EBITDA, jednocześnie wykorzystując wolne przepływy pieniężne do dalszego obniżania zadłużenia – podano w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

Ewentualny wzrost ratingu o jedno oczko mógłby się okazać niezwykle istotny dla spółki, być może pozwoliłoby to na dalsze obniżenie kosztów finansowania czy pozyskanie nowych inwestorów. Między obecnym BB+ a możliwym BBB- przebiega bowiem granica ocen nieinwestycyjnych (spekulacyjnych) oraz inwestycyjnych.

Moody’s, inna z wiodących agencji ratingowych, po ubiegłorocznej podwyżce, ocenia Cyfrowy Polsat na Ba2 (perspektywa stabilna), co odpowiada BB na skali ocen stosowanych przez S&P.

Niespełna cztery tygodnie temu rating Cyfrowego Polsatu podniosła także lokalna agencja EuroRating, która zmieniła nadaną ocenę z BB- do BB (perspektywa spadła z pozytywnej do stabilnej).

Na Catalyst notowane są wygasające w lipcu 2021 r. obligacje Cyfrowego Polsatu o wartości 1 mld zł, za które spółka płaci 2,5 pkt. proc. marży ponad WIBOR 6M. To jedna z najpłynniejszych serii na Catalyst.

W środę z rana papiery CPS0721 tanieją o 41 p.b. do 102,49 proc., co daje 3,62 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Cyfrowy Polsat S.A.

 • Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na akcje Netii

  05 grudnia 2017
  Po zakupie pakietu 33 proc. akcji Netii medialno-telekomunikacyjny koncern ogłosił wezwanie na drugie tyle udziałów. Zrealizuje je wespół z cypryjską spółką powiązaną, kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat chce przejąć Netię

  05 grudnia 2017
  Medialno-telekomunikacyjny koncern nabył 33 proc. akcji Netii za 638,8 mln zł. Docelowo, poprzez wezwanie, chce zwiększyć udziały w kapitale przejmowanego podmiotu do 66 proc.
  czytaj więcej
 • Dług netto Cyfrowego Polsatu przestał spadać

  09 listopada 2017
  Wprawdzie zadłużenie finansowe medialno-telekomunikacyjnej grupy ponownie spadło, ale z powodu słabszego gotówkowo kwartału sam dług netto oraz wskaźnik dług netto/EBITDA zakończyły trwające półtora roku delewarowanie. Refinansowanie taniejących ostatnio obligacji nie jest brane pod uwagę.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (06.10)

  09 października 2017
  Ostatnie trzy tygodnie to duża zmiana w cenach obligacji notowanych na rynku Catalyst. Po wielu tygodniach systematycznego wzrostu, tym razem miała miejsce korekta, podczas której spadły ceny obligacji wielu interesujących emitentów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje