sobota, 01 kwietnia 2023

Newsroom

PGE z pierwszą gotówką netto od siedmiu lat

msd | 21 września 2022
Po wypracowaniu prawie 3,7 mld zł cash flow operacyjnego w II kwartale i otrzymaniu blisko 3,2 mld zł wpływów z emisji akcji energetyczna grupa wykazywała 10,5 mld zł środków pieniężnych.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o PGE S.A.

 • Mocny wzrost krótkoterminowych zobowiązań PGE

  22 marca 2023
  Przy utrzymaniu silnej pozycji gotówkowej krótkoterminowe zobowiązania i rezerwy energetycznej grupy wzrosły w IV kwartale o 10,2 mld zł do 35,3 mld zł. Raportowany dług netto nadal był ujemny, choć PGE nie pozostawia wątpliwości, co do rzeczywistego zlewarowania.
  czytaj więcej
 • Grupa PGE zwiększyła gotówkę netto w IV kwartale

  03 marca 2023
  Energetyczna grupa osiągnęła 8,7 mld zł zysku EBITDA w ubiegłym roku, który zamknęła z 2,7 mld zł przewagi środków pieniężnych nad zadłużeniem, wynika ze wstępnych szacunków.
  czytaj więcej
 • PGE przejmie PKP Energetyka za 1,9 mld zł

  28 grudnia 2022
  Zarząd i rada nadzorcza PGE wyraziły zgodę na nabycie 100 proc. udziałów PKPE Holding, spółki holdingowej kontrolującej szereg podmiotów, których działalność skoncentrowana jest wokół PKP Energetyka.
  czytaj więcej
 • PGE z rekordowymi środkami pieniężnymi

  23 listopada 2022
  Energetyczna grupa zakończyła III kwartał z ponad 11 mld zł gotówki, która przekraczała wartość posiadanego zadłużenia. Przedstawiciele PGE zastrzegają jednak, że to mocno niepełny obraz, a do tego wskazują na możliwość pogorszenia przyszłorocznych wyników w większości obszarów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst