wtorek, 22 września 2020

Newsroom

PKO Bank Hipoteczny przeprowadzi kolejną publiczną emisję obligacji

Michał Sadrak | 15 listopada 2019
Bank po raz trzeci ponawia ofertę dwuletnich papierów dłużnych, za które zapłaci WIBOR 3M plus 0,6 pkt proc. Zapisy ruszają w najbliższy poniedziałek.

Będzie to już czwarta publiczna emisja PKO Banku Hipotecznego dla inwestorów indywidualnych przeprowadzona od czerwca tego roku. Jej warunki nie ulegają zmianie, po raz kolejny natomiast obniżono wartość oferty.

Tym razem bank oferuje obligacje warte 30 mln zł wobec 40-50 mln zł w trzech wcześniejszych ofertach.

Zapisy na dług PKO BH przyjmowane będą między 18 a 29 listopada. Jako dzień emisji wyznaczono natomiast 18 grudnia i to od tego momentu naliczany będzie dwuletni okres spłaty (do 20 grudnia 2021 r.).

Udział w emisji PKO BH ponownie wymaga zaangażowania co najmniej 110,8-110,9 tys. zł. Najmniejszy możliwy zapis to bowiem 1110 obligacji, każda o nominale 100 zł, ale z ceną emisyjną zależną od dnia złożenia zlecenia nabycia. Pierwszego dnia przyjmowania zapisów cena emisyjna wynosi więc 99,81 zł i rośnie do 99,88 zł w ostatnim dniu subskrypcji.

Zapisy na obligacje PKO BH przyjmowane są w punktach obsługi klientów Biura Maklerskiego PKO BP.

Na Catalyst notowanych jest 17 serii listów zastawnych PKO Banku Hipotecznego i cztery serie obligacji pochodzące z programu publicznych emisji, w tym trzy uplasowane wśród inwestorów indywidualnych.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o PKO Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje