czwartek, 06 sierpnia 2020

Newsroom

Poradnik: Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne

Emil Szweda, Obligacje.pl | 03 października 2016
Obligacje.pl wspólnie z Rynekobligacji.com stworzyły poradnik dla osób zainteresowanych inwestowaniem w obligacje korporacyjne, zwłaszcza tych stawiających dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie. Poradnik jest w formie ebooka i można go pobrać za darmo.

Już na wstępie muszę Cię, Szanowny Czytelniku, ostrzec. Nie przed ryzykiem, bo to nieodłączny element każdej inwestycji, a w samym poradniku wielokrotnie podkreśliliśmy jego znaczenie. Muszę Cię ostrzec przed obligacyjnym bakcylem, który jest wyjątkowo zaraźliwy. Kto raz spróbuje inwestycji, która daje regularnie wypłacany dochód znacznie wyższy niż lokata bankowa, a przy tym w miarę spokojny sen i brak emocji jakie towarzyszą inwestycjom w inne klasy aktywów, tego niełatwo później odciągnąć od pomysłu inwestowania w obligacje firm.

Samo inwestowanie w papiery dłużne firm nie jest zadaniem ani łatwym, ani trudnym. Wymagana jest ta odrobina wysiłku, która sprawi, że decyzja o inwestycji (lub jej braku) zostanie podjęta świadomie, z rozwagą, ale pięcioletnie studia i nocne ślęczenie nad dokumentami nie będą potrzebne.

Realia dotyczące rynku obligacji korporacyjnych w Polsce przybliża nasz poradnik (a także strony internetowe, które prowadzimy na co dzień) i mam nadzieję, że będzie on dla Ciebie użytecznym narzędziem. Piszemy w nim o podstawach rynku, można nazwać go elementarzem napisanym przez praktyków rynku, którzy tak jak Ty dziś, tak my kilka lat temu zaczęliśmy ten rynek najpierw poznawać, później testować, obserwować by w końcu zacząć dzielić się zdobytą wiedzą z inwestorami o krótszym stażu. Nasz poradnik to właśnie część tej wiedzy, którą chcemy się podzielić.

Poradnik, w formie ebooka, można pobrać klikając w poniższy baner. Zapraszamy do lektury.


Jak zacząć inwestowć w obligacje korporacyjne

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

Emisje