wtorek, 05 grudnia 2023

Newsroom

R.Power wyemitował kolejne zielone obligacje

msd | 05 września 2022
Deweloper farm fotowoltaicznych pozyskał 120 mln zł z emisji papierów dłużnych, które w całości trafiły do jednego inwestora.

Wzorem wcześniejszych emisji nowy dług R.Power oprocentowany jest na WIBOR 6M plus 4,95 pkt proc. przy zabezpieczeniu szeregiem poręczeń, zastawów i oświadczeń o poddaniu się egzekucji. Termin spłaty papierów ustalono na czerwiec 2027 r., równo 12 miesięcy po terminie wykupu pięciu wcześniejszych emisji.

Na rynku pierwotnym warte 120 mln zł papiery trafiły wyłącznie do jednego nabywcy, wynika z komunikatu spółki. Dług ten nie trafi do obrotu na Catalyst.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wpływy z emisji obligacji deweloper przeznaczy na rozwój i rozbudowę farm PV. 

Z przeprowadzonych dotychczas sześciu emisji zielonych obligacji R.Power pozyskał w sumie 450 mln zł wobec 1 mld zł, na które pozwala spółce przyjęty w 2021 r. program. 

Na Catalyst znajdują się trzy z sześciu wyemitowanych dotychczas serii obligacji R.Power. Do jakichkolwiek transakcji dochodzi jednak tylko na papierach RPO0626, które w poniedziałek rano kwotowane są na 99/100 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o R.Power S.A.

 • R.Power ze stratą, ale i mocniejszym bilansem

  01 września 2023
  Z powodu wysokiej kosztów finansowych producent energii słonecznej zamknął I półrocze z 77 mln zł skonsolidowanej straty netto. Po wartej 680 mln zł emisji akcji znacząco poprawiła się jednak jego struktura kapitałowa.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej
 • R.Power dostanie 150 mln euro od Funduszu Trójmorza

  10 lutego 2023
  Three Seas Initiative Investment Fund (3SIIF) obejmie mniejszościowy pakiet akcji R.Power za 150 mln euro, zachowując opcje zwiększenia inwestycji o kolejnych 100 mln euro.
  czytaj więcej
 • R.Power negocjuje dokapitalizowanie

  24 stycznia 2023
  Deweloper farm fotowoltaicznych zawarł term sheet z potencjalnym inwestorem, który może objąć nowe akcje spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje