czwartek, 21 września 2023

Newsroom

R.Power wyemitował obligacje o wartości 80 mln zł

msd | 29 lipca 2022
Kolejne zielone obligacje dewelopera farm fotowoltaicznych objął prawdopodobnie Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Warunki nowych papierów to dobrze znane z czterech wcześniejszych emisji WIBOR 6M plus 4,95 pkt proc. marży przy terminie spłaty przypadającym na czerwiec 2026 r. i szeregu zabezpieczeń, jak poręczenia, zastawy, czy oświadczenia o poddaniu się egzekucji.

Na dwa dni przez rozliczeniem wartej 80 mln zł R.Power informował o zawarciu z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowy ramowej na objęcie obligacji, właśnie do 80 mln zł.

Podobnie jak wcześniej, nowe papiery zostały uplasowane w ramach programu emisji zielonego długu do 1 mld zł. Jak na razie, w pięciu seriach R.Power pozyskał z niego 330 mln zł.

Docelowo nowe obligacje trafią na GPW i zostaną zasymilowane z serią RPO0626, którą sprzedający kwotuje obecnie na 99,6 proc. wartości nominalnej.

Więcej wiadomości o R.Power S.A.

 • R.Power ze stratą, ale i mocniejszym bilansem

  01 września 2023
  Z powodu wysokiej kosztów finansowych producent energii słonecznej zamknął I półrocze z 77 mln zł skonsolidowanej straty netto. Po wartej 680 mln zł emisji akcji znacząco poprawiła się jednak jego struktura kapitałowa.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej
 • R.Power dostanie 150 mln euro od Funduszu Trójmorza

  10 lutego 2023
  Three Seas Initiative Investment Fund (3SIIF) obejmie mniejszościowy pakiet akcji R.Power za 150 mln euro, zachowując opcje zwiększenia inwestycji o kolejnych 100 mln euro.
  czytaj więcej
 • R.Power negocjuje dokapitalizowanie

  24 stycznia 2023
  Deweloper farm fotowoltaicznych zawarł term sheet z potencjalnym inwestorem, który może objąć nowe akcje spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje