wtorek, 26 października 2021

Newsroom

REINO Dywidenda Plus odwołuje emisję

msd | 19 września 2016
Spółka uważa, że skuteczne pozyskanie środków uniemożliwił brak ustawy o REIT-ach w Polsce i zapowiada powrót na rynek, gdy tylko ustawa zostanie uchwalona.

- (…) Cieszy nas szczególnie pozytywny odzew ze strony drobnych inwestorów. Niestety niepewność związana z rynkiem giełdowym oraz brakiem rozwiązań prawnych okazały się decydujące. Tylko część inwestorów udało się przekonać, że RDP SA jest po prostu spółką dywidendową zarabiającą na nieruchomościach przynoszących stały dochód, dla której wprowadzenie ustawy o polskich REIT-ach jest wyłącznie szansą dla dodatkowy dochód (…) - powiedział Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus, cytowany w komunikacie prasowym.

- (...) REINO Dywidenda Plus zamierza powrócić z ofertą niezwłocznie po wprowadzeniu odpowiednich regulacji do polskiego systemu prawnego – dodał.

RDP zamierzał z publicznej emisji akcji pozyskać do 300 mln zł, w tym nie mniej niż 20 proc. od inwestorów detalicznych. Ofertę adresował głównie do inwestorów ceniących stały dochód, ponieważ spółka – mimo braku regulacji prawnych, działa w formule REIT. Oznacza to, że inwestuje środki inwestorów w nieruchomości na wynajem (w przypadku REINO Dywidenda Plus w wynajęte już biurowce), a następnie wypłaca im co najmniej 90 proc. zysków pod postacią dywidendy.

Więcej wiadomości kategorii REIT