środa, 29 maja 2024

Newsroom

Respect Energy wyemitował zielone obligacje

msd | 14 lutego 2022
Energetyczna spółka pozyskała 60 mln zł na przejęcie farmy wiatrowej. Całość emisji objął jednak Bank Ochrony Środowiska.

Środki pozyskane z emisji zielonych obligacji trafiły na przejęcie farmy zlokalizowanej w nadmorskiej gminie Wicko, gdzie funkcjonuje pięć turbin wiatrowych o łącznej mocy 10 MW, które mają zostać uzupełnione także o panele fotowoltaiczne.

Respect Energy nie odpowiedział w piątek na pytania redakcji Obligacje.pl o warunki wyemitowanego długu i ewentualne plany wyjścia szerzej do rynku z kolejnymi emisjami.

Pierwszą emisję zielonych obligacji Respect Energy zorganizował DM BOŚ, natomiast całość wartych 60 mln zł papierów objął Bank Ochrony Środowiska. 

– Jednym z celów strategicznych Banku Ochrony Środowiska SA jest wspieranie i napędzanie zielonej transformacji w Polsce. Projekt w Wicku oceniamy jako bardzo perspektywiczny. Wierzymy, że może stanowić on wzór dla innych podobnych inwestycji. Z tego też względu podjęliśmy decyzję nie tylko o organizacji emisji obligacji za pośrednictwem DM BOŚ SA, ale również o nabyciu ich w całości, stając się tym samym jedynym obligatariuszem – powiedział Wojciech Hann, prezes Banku Ochrony Środowiska, cytowany w komunikacie.

Dla BOŚ Banku będą to już kolejne zielone obligacje objęte na własną książkę. Bank ma na koncie między innymi objęcie 100 mln zł papierów Famuru (z wyemitowanych 400 mln zł), czy też całości wartej 75 mln zł emisji New Energy Investments, spółki celowej Columbusa Energy. 

Więcej wiadomości kategorii Emisje