środa, 29 maja 2024

Newsroom

Respect Energy wyemituje zielone obligacje

msd | 29 września 2021
Spółka zajmująca się obrotem energią zamierza uplasować w październiku zielony dług, aczkolwiek na Catalyst na razie się nie wybiera.

Niezależny audytor CICERO Shades of Green nadał spółce Respect Energy ocenę „dark green”, która zarezerwowana jest dla najbardziej proekologicznych projektów. Na podstawie tej opinii spółka zamierza wyjść na rynek długu z emisją zielonych obligacji. 

– Analitycy docenili m.in. nasz projekt gigaelektrowni fotowoltaicznej w pomorskim Zwartowie, a także dalsze plany rozbudowy infrastruktury spod znaku Respect Energy. Cieszymy się, że tak szanowana instytucja dostrzegła polski, prywatny kapitał, a sam tytuł “Dark Green” to wyjątkowa wartość. Dzięki takim wyróżnieniom wiemy, że krajowa branża idzie w dobrym kierunku – powiedział Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy, cytowany w komunikacie.

Jak się dowiedzieliśmy w spółce, z pierwszą emisją zielonych obligacji Respect Energy zamierza wyjść na rynek jeszcze w październiku. Na razie papiery zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym, a spółka nie planuje ich wprowadzenia na Catalyst.

W przyszłości Respect Energy planuje kolejne emisje obligacji, także dla inwestorów indywidualnych, wynika z przekazanych nam informacji.

Respect Energy (d. TRMEW Obrót) specjalizuje się w handlu energią elektryczną. Spółka pozyskuje i sprzedaje wyłącznie energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.  

Więcej wiadomości kategorii Emisje