wtorek, 26 października 2021

Newsroom

Ruszyły zapisy na akcje REINO Dywidenda Plus

ems | 13 września 2016
Inwestorzy detaliczni mają czas na podjęcie decyzji do 15 września, inwestorzy instytucjonalni mogą składać zapisy o dzień dłużej.

Cenę emisyjną ustalono na 100 zł, a minimalną wielkość zapisu na 30 akcji (3 tys. zł).

Choć chodzi o emisję akcji, RDP celuje w inwestorów obecnych m.in. na rynku obligacji, czy też szerzej – ceniących stały dochód. Firma planuje zebrać z publicznej emisji akcji do 300 mln zł, a środki – wspomagane kredytem – zainwestuje w wynajęte w 100 proc. biurowce powstałe po 2013 r. Zyski uzyskane z najmu mają być później przekazywane akcjonariuszom pod postacią dywidendy. Polityka dywidendowa opisana w statucie nakłada obowiązek przeznaczania na wypłatę dywidendy 90 proc. osiąganych zysków, spółka zaś deklaruje, że nie będzie to mniej niż 5 proc. od zainwestowanego kapitału.

- Inwestując w REINO Dywidenda Plus można stać się współwłaścicielem najlepszych polskich biurowców, co oznacza bezpieczny i coroczny dochód z w pełni wynajętej nieruchomości. – mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus, cytowany w komunikacie prasowym. – Do tej nie było na giełdzie spółki dywidendowej inwestującej w nieruchomości komercyjne bez ryzyka deweloperskiego. Jest to zatem znakomita okazja dla wszystkich inwestorów szukających atrakcyjnej alternatywy dla obligacji i depozytów. Ale także szansa na dużą premię w krótkim terminie. Zgodnie z planami rządu dochody REIT-ów mają być opodatkowane jednorazowo, co sprawia, że już wkrótce, coroczna rentowność tej inwestycji może wzrosnąć o 20 proc., a wraz z nią także wartość rynkowa spółki – podkreśla Radosław Świątkowski.

Zapisy od inwestorów indywidualnych przyjmowane są przez punkty obsługi klienta: DM BOŚ, mBank, DM Millennium, Noble Securities, DM PKO BP, Raiffeisen Brokers, Trigon DM. Zgodnie z harmonogramem oferty publicznej przewidywany termin pierwszego notowania akcji REINO Dywidenda Plus na GPW to 5 października 2016 r.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości kategorii REIT