piątek, 24 listopada 2017

Newsroom

Ryzyko niewypłacalności emitentów obligacji – konferencja Ceeta już 13 i 14 czerwca

redakcja Obligacje.pl | 31 maja 2016
O ryzyku kredytowym, w tym o niewypłacalności, emitentów obligacji korporacyjnych i związanymi z nim aspektami prawnymi, podatkowymi i księgowymi mówić będą uczestnicy kolejnej konferencji Ceeta.

Naruszenia zobowiązań lub praw z obligacji i wynikające stąd spory; implikacje prawne dla emitentów i inwestorów oraz możliwe ścieżki postępowania – te i inne zagadnienia będą szczegółowo omawiane podczas konferencji organizowanej przez Central & Eastern Europe Training Advisory poświęconej ryzyku kredytowemu (w tym niewypłacalności) emitentów obligacji korporacyjnych. Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Warszawie. Obligacje.pl są patronem medialnym wydarzenia.

A w programie m.in.:

 • analiza obszarów ryzyka dla inwestorów i ocena efektywności zabezpieczeń (dr Marek Pauka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu),
 • zasady rozliczania straty poniesionej na finansowych instrumentach dłużnych (Andrzej Paczuski, partner w Kancelarii Podatkowej Paczuski & Taudul),
 • relacje prawne wynikające z obligacji – źródło możliwych naruszeń i sporów (Bogusław Ptak, partner w Stachowicz & Ptak),
 • ocena przesłanek utraty wartości inwestycji w obligacje (Wojciech Kryński, kieruje doradztwem księgowym w Ground Frost).

Więcej informacji na stronie internetowej Ceeta.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Ustawa o obligacjach poprawiona

  26 czerwca 2017
  Wprowadzone zmiany dają ubezpieczycielom prawo zaliczenia wpływów z emisji obligacji podporządkowanych do funduszy własnych, podobnie jak od dawna funkcjonuje to dla banków.
  czytaj więcej
 • Projekt ustawy antylichwiarskiej pod ostrzałem w ramach konsultacji publicznych - poprawiona

  12 stycznia 2017
  Większość organizacji i zainteresowanych podmiotów wyraziło krytyczne stanowisko wobec przygotowanego przez resort sprawiedliwości projektu, który przewiduje między innymi kolejne ograniczenie kosztów pozaodsetkowych. W ramach konsultacji publicznych nie zabrakło też mowy o obligacjach, niestety także w kontekście możliwych problemów z ich wykupem.
  czytaj więcej
 • Obligacje partycypacyjne Polskiej Grupy Węglowej

  19 maja 2016
  Negocjacje dotyczące zadłużenia Polskiej Grupy Węglowej trwają. Minister Tchórzewski właśnie oświadczył, że banki zgodziły się żeby 20 proc. zadłużenia spółki było spłacane z zysku, za pośrednictwem obligacji partycypacyjnych. Wygląda ciekawie, a prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej ekscytująco.
  czytaj więcej
 • Konferencja: Perspektywy rozwoju REIT w Polsce

  11 kwietnia 2016
  Inwestycje dające stabilne dochody cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Inwestorom detalicznym wciąż jest jednak trudno zarabiać na wynajmie powierzchni komercyjnej, ale to może się wkrótce zmienić. Czym są REITy i w jaki sposób mogą odmienić rynek nieruchomości w Polsce?
  czytaj więcej

Emisje