środa, 22 stycznia 2020

Newsroom

Senat przyjął nowelizację ustawy o ofercie publicznej

msd | 18 października 2019
Zgodnie z oczekiwaniami, senatorowie przyjęli w piątek nowelizację ustawy o ofercie publicznej, która między innymi zmieni sposób emisji obligacji, ale też umożliwi handel niewykupionym długiem. Teraz nowelizacja ustawy czeka na podpis prezydenta.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Według NIK instytucje państwowe zawiodły w sprawie GetBacku

  21 stycznia 2020
  Najwyższa Izba Kontroli nie zostawiła suchej nitki na instytucjach państwowych, które – jej zdaniem – nie zapewniły skutecznej ochrony konsumentów przed niezgodną z prawem działalnością GetBacku oraz podmiotów oferujących i dystrybuujących papiery wartościowe spółki.
  czytaj więcej
 • Obligacje PBS w Sanoku zniknęły w piątek

  20 stycznia 2020
  W związku z decyzją BFG o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego jego obligacje jeszcze w piątek zostały wycofane z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
  czytaj więcej
 • Zatrzymania CBŚP w związku z emisjami obligacji

  13 stycznia 2020
  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia ponad 300 inwestorów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie o wartości co najmniej 50 mln zł.
  czytaj więcej
 • Dom maklerski wypłaci odszkodowanie za obligacyjny default?

  12 grudnia 2019
  Warszawski Sąd Apelacyjny uznał, że istnieje związek przyczynowy pomiędzy działaniami domu maklerskiego, a stratą obligatariuszki, która nabyła oferowane przez niego papiery. Decyzją sądu broker ma pokryć połowę poniesionej szkody. Chodzi prawdopodobnie o obligacje Widok Energii.
  czytaj więcej

Emisje