niedziela, 19 sierpnia 2018

Newsroom

Sześć pomysłów na 3 proc. z obligacji

Emil Szweda, Obligacje.pl | 03 sierpnia 2018
Niższe notowania obligacji zwykle nie obejmują papierów uważanych za najmniej ryzykowne. Dlatego za zwrotem na poziomie 3 proc. trzeba rozglądać się uważniej niż za 5-6 proc. rocznie.

Artykuł opublikowany w Pulsie Biznesu 1 sierpnia. Ceny i obliczenia z 31 lipca.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Sześć pomysłów na dwucyfrowe rentowności

  05 lipca 2018
  Odwaga zdrożała w ostatnich miesiącach i dwucyfrowe rentowności pojawiają się także w przypadku obligacji średnich i dużych firm oraz banków. Oczywiście, nic za darmo.
  czytaj więcej
 • Jeśli portfel emerytalny z obligacji firm, to w ramach IKE

  17 stycznia 2018
  Przykładowy portfel oparty o notowane na Catalyst papiery korporacyjne pochodzące z ofert publicznych da 4,8 proc. rentowności. Brutto i zarazem netto, bo inwestycje w ramach indywidualnych kont emerytalnych umożliwiają zwolnienie z 19-proc. podatku od zysków kapitałowych.
  czytaj więcej
 • Obligacje korporacyjne na pół roku - przegląd

  09 stycznia 2018
  Wybór dłużnych papierów firm na około sześć miesięcy, to zwykle trudne zadanie. Krótki okres spłaty sprawia, że rentowności wielu emisji znajdują się w okolicach oprocentowania papierów skarbowych lub bankowych lokat, także krótkoterminowych.
  czytaj więcej
 • Jak chronić kapitał przed inflacją?

  05 grudnia 2017
  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.
  czytaj więcej

Emisje