czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

Sześć pomysłów na 6 proc. z obligacji

Emil Szweda, Obligacje.pl | 07 listopada 2018
6 proc. rentowności brutto to poziom, który można osiągnąć stawiając na obligacje małych, ale rozpoznawalnych firm z branży faktoringowej czy deweloperskiej, od dawna obecnych na Catalyst.

Artykuł opublikowany w „Pulsie Biznesu” 6 listopada 2018 roku. Ceny i obliczenia z 5 listopada.

Na krótki termin

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Sześć pomysłów na wysoki procent z obligacji

  05 grudnia 2018
  W listopadzie przez Catalyst przeszła kolejna fala niechęci do ryzyka, widoczna we wzroście rentowności obligacji i spadku cen, który nie w każdym wypadku ma pokrycie w zmianie sytuacji samych emitentów. Ci którzy sądzą, że ryzyko warte jest podjęcia, mogą zrobić to taniej, niż kilka miesięcy wcześniej.
  czytaj więcej
 • Obligacje Getin Noble Banku za połowę ceny nominalnej

  30 listopada 2018
  Łowcy okazji już się pojawili, niektóre serie obligacji podporządkowanych GNB odbijały. Perspektywa osiągnięcia ponadprzeciętnych zwrotów przyciąga śmiałków, ostrożnych zaś cała sytuacja straszy.
  czytaj więcej
 • Coraz mniej banków spółdzielczych na Catalyst

  02 listopada 2018
  Z 20 banków spółdzielczych obecnych na Catalyst przed rokiem, pozostało 16 i jest spore prawdopodobieństwo, że za dwa lata liczba ta spadnie do 13. Inwestorzy tylko trzy z nich postrzegają jako bardziej ryzykowne.
  czytaj więcej
 • Bezpieczne inwestowanie na Catalyst ma niewiele sensu

  26 października 2018
  Część inwestorów indywidualnych może być zmęczonych rynkiem obligacji korporacyjnych po aferze GetBacku i zwyczajnie stracić zaufanie do podobnych inwestycji. Czy rynek ma dla nich alternatywę?
  czytaj więcej

Emisje