środa, 12 grudnia 2018

Newsroom

Unikając ryzyka można zarabiać na Catalyst do 5 proc. rocznie

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 09 listopada 2018
Jeśli skoncentrować się na emitentach obligacji o najniższych wskaźnikach zadłużenia i pominąć w poszukiwaniach banki, można zbudować portfel, który zarobi więcej niż fundusz dłużny lub detaliczne obligacje skarbowe.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 5 listopada. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Sześć pomysłów na wysoki procent z obligacji

  05 grudnia 2018
  W listopadzie przez Catalyst przeszła kolejna fala niechęci do ryzyka, widoczna we wzroście rentowności obligacji i spadku cen, który nie w każdym wypadku ma pokrycie w zmianie sytuacji samych emitentów. Ci którzy sądzą, że ryzyko warte jest podjęcia, mogą zrobić to taniej, niż kilka miesięcy wcześniej.
  czytaj więcej
 • Obligacje Getin Noble Banku za połowę ceny nominalnej

  30 listopada 2018
  Łowcy okazji już się pojawili, niektóre serie obligacji podporządkowanych GNB odbijały. Perspektywa osiągnięcia ponadprzeciętnych zwrotów przyciąga śmiałków, ostrożnych zaś cała sytuacja straszy.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na 6 proc. z obligacji

  07 listopada 2018
  6 proc. rentowności brutto to poziom, który można osiągnąć stawiając na obligacje małych, ale rozpoznawalnych firm z branży faktoringowej czy deweloperskiej, od dawna obecnych na Catalyst.
  czytaj więcej
 • Coraz mniej banków spółdzielczych na Catalyst

  02 listopada 2018
  Z 20 banków spółdzielczych obecnych na Catalyst przed rokiem, pozostało 16 i jest spore prawdopodobieństwo, że za dwa lata liczba ta spadnie do 13. Inwestorzy tylko trzy z nich postrzegają jako bardziej ryzykowne.
  czytaj więcej

Emisje