poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Victoria Dom przeprowadzi publiczną emisję obligacji

Emil Szweda | 10 lipca 2024
Będzie to ostatnia emisja w ramach obowiązującego do listopada prospektu. Trzyletnie obligacje warte 50 mln zł oprocentowane zostaną na 4,95 pkt proc. powyżej WIBOR 6M.

Zapisy ruszają od czwartku, 11 lipca i potrwają do 24 lipca (środa), a więc przez równe dwa tygodnie. Przydział przewidziano na 1 sierpnia, a 7 sierpnia zaplanowano debiut obligacji na Catalyst. Forma zapisów nie zmusza inwestorów do pośpiechu - jeśli nastąpi nadsubskrypcja, zapisy zostaną proporcjonalnie zredukowane. Minimalny składany zapis może dotyczyć nawet jednej obligacji o nominale 1000 zł. 

Oprocentowanie zostało ustalone na 4,95 pkt proc. ponad WIBOR 6M, co daje obecnie 10,82 proc. Daty płatności odsetek przypadają na 1 lutego i 1 sierpnia. Deweloper ma prawo do przedterminowego wykupu już po zakończeniu pierwszego okresu odsetkowego, ale musiałby wówczas zapłacić 0,8 proc. premii liczonej od nominału. W każdym kolejnym okresie odsetkowym wysokość premii spada o 0,2 pkt proc., a w przypadku wykupu po piątym okresie odsetkowym (w lutym 2027 r.) premia nie będzie już naliczana.

Zapisy można będzie składać za pośrednictwem DM Michael / Ström, DM Beskidzki Dom Maklerski oraz DM Banku Ochrony Środowiska. Włączenie tego ostatniego do konsorcjum to pewna nowość, w poprzedniej, emisji Victorii Dom - z marca br. - obligacje oferowały tylko dwa pierwsze domy maklerskie.

Emisja warta jest 50 mln zł i wyczerpuje program publicznych emisji na podstawie prospektu, wart 200 mln zł. Pierwsze 100 mln zł Victoria pozyskała w grudniu ub.r. oferując wówczas 5,95 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M. Tamta emisja zakończyła się bez redukcji zapisów. W marcu marża została obniżona do 5,25 pkt proc., a zapisy sięgnęły prawie 95 mln zł (oferowano 50 mln zł.)

Łącznie na Catalyst notowanych jest siedem serii obligacji Victorii o terminach zapadalności od stycznia 2025 r. do kwietnia 2027 r. Ich rentowność sięga od 9,3 proc. (seria styczniowa) po 10,4 proc., przy czym seria styczniowa zostanie wykupiona przed terminem, w październiku br. (jest warta 70 mln zł).

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje