niedziela, 21 lipca 2024

Newsroom

Victoria Dom uplasowała obligacje warte 50 mln zł

msd | 27 marca 2024
Deweloper warunkowo przydzielił wszystkie oferowane inwestorom indywidualnym trzyletnie niezabezpieczone papiery dłużne.

Uplasowane przez Victorię Dom obligacje oprocentowane będą na WIBOR 6M plus 5,25 pkt proc. marży, której wysokość obcięto o 0,7 pkt proc. w stosunku do emisji z grudnia ubiegłego roku.

Na razie przydział papierów Victorii miał charakter warunkowy, a sama spółka nie ujawniła jeszcze wartości zapisów zgłoszonych przez inwestorów (prawdopodobnie uczyni to w dniu emisji zaplanowanym na 3 kwietnia).

Obligacje dewelopera oferowane były w ramach obowiązującego do października publicznego programu o łącznej wartości 200 mln zł. Po przeprowadzeniu dwóch emisji do wykorzystania zostało mu jeszcze 50 mln zł.

Docelowo nowy dług Victorii Dom trafi do obrotu na Catalyst, gdzie znajduje się siedem starszych serii jej obligacji. Pochodzące z grudniowej oferty publicznej papiery VID1226 wyceniane są na 101,9 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: Letnie oferty

  12 lipca 2024
  Z nowymi emisjami publicznymi wróciły na rynek Victoria Dom i PragmaGO, ta druga po zaledwie miesiącu od ostatniej tego typu oferty. Najbardziej na wzroście zainteresowania długiem korzysta skarb państwa, który w czerwcu sprzedał obligacje oszczędnościowe za 10,2 mld zł.
  czytaj więcej
 • Victoria Dom przeprowadzi publiczną emisję obligacji

  10 lipca 2024
  Będzie to ostatnia emisja w ramach obowiązującego do listopada prospektu. Trzyletnie obligacje warte 50 mln zł oprocentowane zostaną na 4,95 pkt proc. powyżej WIBOR 6M.
  czytaj więcej
 • Victoria Dom wykupi przed terminem styczniową serię

  01 lipca 2024
  Przedterminowy wykup zostanie przeprowadzony 11 października br., zatem papiery nie wejdą po prostu w ostatni planowany okres odsetkowy.
  czytaj więcej
 • Podwyższona płynność Victorii Dom

  15 maja 2024
  Warszawski deweloper zamknął ubiegły rok z 248,8 mln zł środków pieniężnych, które wystarczały na spłatę niemal wszystkich jego krótkoterminowych zobowiązań. Mimo znaczącego spadku długu netto, Victoria zwraca jednak uwagę na ryzyko ograniczonej możliwości dalszego pozyskiwania finansowania.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje