poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Vindexus pozyskał kolejne 10 mln zł z emisji obligacji

ems | 08 lipca 2024
Tym razem nie ma watpliwości, komu zostały zaoferowane. Obligacje za 6 mln zł kupili inwestorzy instytucjonalni, a resztę przydzielono nabywcom indywidualnym.

Ostateczny przydział trzyletnich obligacji nastąpi 17 lipca, na razie spółka dokonała przydziału warunkowego. Papiery otrzymały 4,9 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M, wobec 6 pkt proc. oferowanych inwestorom w styczniu i 5,4 pkt proc. marży zaproponowanych w marcu. Mimo obniżonej marży inwestorzy indywidualni ponownie wykazali duże zainteresowanie - w części detalicznej zapisy zredukowano o prawie 80 proc., co oznacza, że nabywcy otrzymali tylko jedną obligację z pięciu zamówionych. W liczbach bezwzględnych daje to zapisy warte 20 mln zł na papiery za 4 mln zł. Złożyło je 66 inwestorów, co daje około 300 tys. zł średniej wartości zapisu.

Rzadko się zdarza by spółka publikowała tak szczegółowe informacje w przypadku uplasowania emisji przeprowadzonej na podstawie memorandum (nie była ona jednak dostępna dla wszystkich, propozycje mogli dostać tylko posiadacze starszych serii obligacji Vindexusa).

Z drugiej strony, nominał ustalony na poziomie 100 zł niedwuznacznie wskazuje, że obligacje zostaną wprowadzone na Catalyst, a to z kolei oznacza publikację dokumentów emisyjnych i wyników emisji, zatem podanie tych samych informacji było kwestią czasu.

Na Catalyst notowane są dwie tegoroczne emisje Vindexusa, które trafiły do inwestorów indywidualnych. Rynek wycenia je na poziomie 103 i 102 proc., co daje im 4,8 i 4,7 pkt proc. realnej marży lub 10,5 i 10,4 proc. rentowności brutto.

 • Vindexus pozyskał 4 mln zł z emisji obligacji

  04 lipca 2024
  Była to już szósta w tym roku emisja obligacji firmy z branży wierzytelności, z czego wartość trzech wcześniejszych wyniosła łącznie 5,5 mln zł. Zarejestrował je DM Navigator.
  czytaj więcej
 • Vindexus bez długu netto

  31 maja 2024
  Wobec bardzo skromnych nakładów na wierzytelności, windykacyjna grupa wygenerowała w I kwartale wystarczająco środków pieniężnych, aby wykazać pierwszą od kilkunastu lat przewagę gotówki nad zadłużeniem odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Vindexus ma ochotę na kolejne emisje

  29 kwietnia 2024
  Windykacyjna grupa zamknęła ubiegły rok z 7-proc. spadkiem spłat, ale i niewielkim długiem netto. Choć w tym roku pozyskała już 40 mln zł z dwóch emisji obligacji, nie zamierza na tym poprzestać.
  czytaj więcej
 • Marcowa emisja Vindexusa debiutuje na Catalyst

  16 kwietnia 2024
  Windykacyjna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu trzyletnie papiery dłużne, ze które zobowiązała się płacić 5,4 pkt proc. ponad WIBOR 3M.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje