wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Wyższa dźwignia finansowa Biogenedu

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 04 grudnia 2018
W III kwartale zadłużenie finansowe kosmetycznej firmy wzrosło przy jednocześnie nieco słabszych wynikach. Znalazło to odbicie we wskaźniku dług netto/EBITDA, ale jego limit określony w warunkach emisji obligacji wciąż pozostawał niezagrożony.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Biogened S.A.

 • Niższe wskaźniki płynności Biogenedu

  18 lutego 2019
  Producent dermokosmetyków nieco ograniczył w IV kwartale zadłużenie finansowe, ale wyraźnemu pogorszeniu uległa struktura jego zapadalności.
  czytaj więcej
 • Bez zmian w Biogenedzie

  21 sierpnia 2018
  W II kwartale spółka wciąż zwiększała przychody ze sprzedaży znacznie szybciej od zysków. Od marca do czerwca jej wskaźniki zadłużenia ani drgnęły, a we wskaźnikach płynności zaszła tylko – nomen omen – kosmetyczna zmiana.
  czytaj więcej
 • Spadek rentowności Biogenedu

  12 czerwca 2018
  Przychody producenta dermokosmetyków wprawdzie wzrosły o 32,9 proc. r/r w I kwartale, ale tylko w niewielkim stopniu przełożyło się to na wzrost zysków. A te względem ponoszonych kosztów obsługi zadłużenia mogłyby być jednak wyższe.
  czytaj więcej
 • Rosną przychody Biogenedu

  16 lutego 2018
  Producent dermokosmetyków zwiększył zeszłoroczną sprzedaż o 17,3 proc. r/r do 33,6 mln zł. W ślad za wyższymi przychodami rosną też zyski ze sprzedaży, co nie przekłada się jednak na kolejne linie wynikowe.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso odkryło karty w sprawie niedawnego refinansowania

  21 maja 2019
  Nabywając trzy tygodnie temu w celu umorzenia obligacje warte 250,5 mln zł windykacyjna spółka nie ujawniała, jaka część tej kwoty przypada na poszczególne serie. W końcu wiadomo, że niedawne refinansowanie w nieznacznym stopniu objęło zapadające w czerwcu papiery, ale dało spółce istotną ulgę przy dwóch kolejnych wykupach, kluczowych z uwagi na wyjściową wartość.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja Rokity debiutuje z premią

  21 maja 2019
  Uplasowane w ubiegłym miesiącu siedmioletnie papiery PCR0426 w pierwszych godzinach obecności na GPW wyceniane są na 100,25-100,61 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • BBI Development wciąż ze stratą

  04 grudnia 2018
  Deweloper zanotował wprawdzie 0,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kwartale, ale po dziewięciu miesiącach wciąż był na minusie. Zadłużenie pozostało pod kontrolą, a na poprawę sytuacji płynnościowej przyjdzie zapewne poczekać do czasu sprzedaży projektu Centrum Marszałkowska.
  czytaj więcej
 • 2C Partners wykupiło mniej niż połowę wygasających obligacji

  04 grudnia 2018
  Z czterech wygasających w poniedziałek serii o łącznej wartości 9,82 mln zł, nieruchomościowa spółka spłaciła 4,38 mln zł. Kilka dni wcześniej uplasowała obligacje na 5,71 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje