wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Wzrostu zysków grupy PZU

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 13 marca 2019
Ubezpieczyciel zakończył ubiegły rok z 5,4 mld zł skonsolidowanego zysku netto wobec 4,2 mld zł przed rokiem. Z uwagi pełną konsolidację banków, wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej był oczywiście znacznie niższy.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o PZU S.A.

 • Obroty obligacjami firm wzrosły o 9,8 proc. r/r w 2018 r.

  07 stycznia 2019
  W ubiegłym roku sesyjny handel korporacyjnym długiem na Catalyst wyniósł 1,58 mld zł i był na najwyższym poziomie od 2014 r. Ponad 10 proc. obrotu wygenerowano na jednych tylko obligacjach PZU. Wśród emitentów niekwestionowanym liderem był jednak PKN Orlen ze swoimi zeszłorocznymi emisjami publicznymi.
  czytaj więcej
 • Spadek obrotów obligacjami firm

  10 września 2018
  Wartość sesyjnych obrotów korporacyjnym długiem spadła w sierpniu o 32,5 proc. m/m i 19,9 proc. r/r do 95,3 mln zł. Wciąż ponad połowę handlu stanowiły obligacje pochodzące z publicznych ofert prospektowych, kierowany głównie do inwestorów indywidualnych.
  czytaj więcej
 • PZU z rekordową sprzedażą

  30 sierpnia 2018
  Składka przypisana brutto wzrosła o 2,4 proc. r/r do 11,88 mld zł w I półroczu. Natomiast skonsolidowany zysk netto grupy PZU, a więc z uwzględnieniem także wyników Aliora i Pekao, wyniósł 2,36 mld zł.
  czytaj więcej
 • Wysokie obroty obligacjami korporacyjnymi w czerwcu

  11 lipca 2018
  Sesyjny handel papierami dłużnymi firm wzrósł w czerwcu o 48,5 proc. m/m i 47,4 proc. r/r do 169,8 mln zł. Ponad jedną trzecią handlu wygenerowano jednak na debiutujących obligacjach Orlenu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Arctic Paper miał stratę w IV kwartale

  19 marca 2019
  Producent papieru zanotował 21,4 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 30,5 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kwartale. Nieco poprawił natomiast przepływy operacyjne względem poprzednich trzech kwartałów. Niezależnie od tego, bankowy kowenant wyliczany właśnie w oparciu o cashflow pozostawał naruszony.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie MLP Group systematycznie rośnie

  19 marca 2019
  Zysk operacyjny dewelopera powierzchni magazynowych wzrósł w ubiegłym roku prawie trzykrotnie, na co istotny wpływ miała jednak aktualizacja wycen nieruchomości. Cash flow operacyjny spadł do 36 mln zł, co przy 195,5 mln zł nakładów inwestycyjnych wymagało dalszego wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Fabryka Konstrukcji Drewnianych szuka pomocy u obligatariuszy

  13 marca 2019
  Po utracie płynności i zaprzestaniu regulowania obligacyjnych zobowiązań spółka oferuje obligatariuszom konwersję długu na akcje nowej emisji lub jego rolowanie.
  czytaj więcej
 • Insider z Brastera uwierzył w obligacje spółki

  13 marca 2019
  Osoba powiązana z członkiem rady nadzorczej telemedycznej spółki wydała 21 tys. zł na jej obligacje, które zapadają już w maju. Do transakcji doszło akurat w dniu, w którym prezes Brastera ogłosił, że nie ma szans na pełny wykup długu w terminie.
  czytaj więcej

Emisje