wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

YOLO pozyskało 1,5 mln zł z emisji obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 26 lutego 2019
Firma pożyczkowa uplasowała dwuletnie niezabezpieczone papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 3M plus 6,9 pkt proc. marży.

Oferta miała charakter niepubliczny, a uplasowany dług nie trafi do giełdowego obrotu.

Wcześniej, w ramach programu zakończonego niecałe dwa miesiące temu, YOLO uplasowało cztery serie dwuletnich obligacji z 7,28 pkt proc. marży. Z emisji tych firma pozyskała w sumie 8 mln zł, a przynajmniej część z nich trafiła do podmiotów związanych z akcjonariuszami i zarządem.

W giełdowym obrocie znajdują się natomiast wyemitowane w 2017 r. czteroletnie papiery YOLO o wartości 8 mln zł, za które spółka płaci WIBOR 6M plus 6,19 pkt proc. marży. W ostatniej transakcji obligacje YOL0721 wyceniano na 101 proc. nominału, co daje 7,41 proc. rentowności brutto.

YOLO to firma pożyczkowa powstała na bazie spółki P.R.E.S.C.O., która do czasu sprzedaży posiadanych wierzytelności Krukowi zajmowała się windykacją. W branży pożyczkowej YOLO wciąż jest start-upem, który nie osiągnął progu rentowności. Ma się to jednak niedługo zmienić, o czym szerzej mówił Krzysztof Piwoński, prezes spółki, w wywiadzie dla Obligacje.pl.

Więcej wiadomości o YOLO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje