czwartek, 30 marca 2017

Newsroom

Zapisy na akcje REINO Dywidenda Plus 13-15 września

ems | 29 sierpnia 2016
O dzień dłużej potrwają one w przypadku inwestorów instytucjonalnych. RDP inwestująca w nieruchomości na wynajem, chce zebrać z emisji akcji do 300 mln zł.

Akcje REIT-ów przypominają konstrukcją obligacje. RDP inwestuje (pierwszą, prywatną emisję akcji ma już za sobą) w istniejące już i wynajęte biurowce, a dochody z wynajmu wypłaca akcjonariuszom w postaci dywidendy. Statut RDP przewiduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 90 proc. wypracowanych zysków, zaś stopa dywidendy ma nie być niższa niż 5 proc. ainwestowanego kapitału (a więc liczonego według ceny emisyjnej).

Początkowo emisję akcji planowano przeprowadzić w czerwcu, na przeszkodzie stanął jednak Brexit i późniejsze zawirowania.

- Sytuacja na rynku kapitałowym ustabilizowała się. Jest więcej optymizmu i znacznie mniej emocji - mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus, cytowany w komunikacie prasowym. Sprzyjające są także sygnały z otoczenia prawnego. Polskie REIT-y zostały zaprezentowane jako ważna część Programu Budowy Kapitału, w sposób wykazujący pełne zrozumienie dla konieczności wprowadzenia jednorazowego opodatkowania dochodów. Wiadomo już, że Ministerstwo Finansów pracuje nad specjalną ustawą - dodał.

Zgodnie z jej wstępnymi założeniami REIT-y (Real Estate Investment Trust) mogą zostać w Polsce zwolnione z podatku dochodowego, opodatkowaniu podlegać będą tylko wypłacane inwestorom dywidendy, dzięki czemu ich wysokość może dodatkowo wzrosnąć.

Budowa popytu ruszy 9 września, zapisy w transzy detalicznej potrwają 13-15 września.

Więcej wiadomości kategorii REIT

 • Griffin Premium RE.. otrzyma 126,5 mln zł wpływów brutto z emisji akcji

  29 marca 2017
  Działająca w formule REIT spółka ustaliła ostateczną cenę akcji na 5,7 zł wobec maksymalnych 6,5 zł. Niższa cena emisyjna w publicznej ofercie pozwala oczekiwać potencjalnie wyższej stopy dywidendy.
  czytaj więcej
 • EBOR może kupić akcje Griffin Premium RE..

  23 marca 2017
  Dokładniej „zamierza, ale nie jest zobligowany” do złożenia zapisu w ramach trwającej właśnie publicznej oferty akcji GPR. Jeśli jednak złoży zapis, to na nie mniej niż 5 proc. akcji spółki.
  czytaj więcej
 • Ile warta jest dywidenda od REIT-ów?

  29 sierpnia 2016
  W przypadku REIT-ów, sukces inwestorów zależy przede wszystkim od stabilnych przychodów z nieruchomości. Liczy się więc właściwy wybór budynku (nie tylko lokalizacja!), jakość najemców i umów z nimi podpisanych, ale także odporność na zmianę stóp procentowych. Na wahania notowań nikt patentu nie ma, ale historia jest po stronie inwestorów.
  czytaj więcej
 • Jak działa i zarabia polski REIT?

  29 sierpnia 2016
  REINO Dywidenda Plus przedstawił schemat organizacyjny i operacyjny na sierpniowych warsztatach dotyczących REIT w Warszawie.
  czytaj więcej

Emisje