wtorek, 26 października 2021

Newsroom

Zapisy na akcje REINO Dywidenda Plus 13-15 września

ems | 29 sierpnia 2016
O dzień dłużej potrwają one w przypadku inwestorów instytucjonalnych. RDP inwestująca w nieruchomości na wynajem, chce zebrać z emisji akcji do 300 mln zł.

Akcje REIT-ów przypominają konstrukcją obligacje. RDP inwestuje (pierwszą, prywatną emisję akcji ma już za sobą) w istniejące już i wynajęte biurowce, a dochody z wynajmu wypłaca akcjonariuszom w postaci dywidendy. Statut RDP przewiduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 90 proc. wypracowanych zysków, zaś stopa dywidendy ma nie być niższa niż 5 proc. ainwestowanego kapitału (a więc liczonego według ceny emisyjnej).

Początkowo emisję akcji planowano przeprowadzić w czerwcu, na przeszkodzie stanął jednak Brexit i późniejsze zawirowania.

- Sytuacja na rynku kapitałowym ustabilizowała się. Jest więcej optymizmu i znacznie mniej emocji - mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus, cytowany w komunikacie prasowym. Sprzyjające są także sygnały z otoczenia prawnego. Polskie REIT-y zostały zaprezentowane jako ważna część Programu Budowy Kapitału, w sposób wykazujący pełne zrozumienie dla konieczności wprowadzenia jednorazowego opodatkowania dochodów. Wiadomo już, że Ministerstwo Finansów pracuje nad specjalną ustawą - dodał.

Zgodnie z jej wstępnymi założeniami REIT-y (Real Estate Investment Trust) mogą zostać w Polsce zwolnione z podatku dochodowego, opodatkowaniu podlegać będą tylko wypłacane inwestorom dywidendy, dzięki czemu ich wysokość może dodatkowo wzrosnąć.

Budowa popytu ruszy 9 września, zapisy w transzy detalicznej potrwają 13-15 września.

Więcej wiadomości kategorii REIT