sobota, 01 kwietnia 2023

Newsroom

Zapisy na obligacje PragmaGO zredukowane o 66 proc.

msd | 27 stycznia 2023
W wartej 20 mln zł publicznej ofercie papierów dłużnych faktoringowej spółki udział wzięło ponad tysiąc inwestorów, co jest jednym z najwyższych wyników dla emisji o tej skali.

Warte 20 mln zł obligacje Pragmy trafiły do 1042 inwestorów. Przydział długu poprzedziła jednak sięgająca prawie 66 proc. redukcja złożonych zapisów, co – wg naszych obliczeń – oznacza, że popyt na papiery spółki sięgnął 58,5 mln zł. PragmaGO ma więc powody, by mówić o sukcesie emisji prowadzonej w nowym dla spółki formacie. Po raz pierwszy były to bowiem obligacje niezabezpieczone, ale z tenorem skróconym do dwóch lat i marżą podniesioną do 6 pkt proc. ponad WIBOR 3M (poprzednio spółka oferowała 4 pkt proc. marży, ale za zabezpieczony dług z czteroletnim okresem spłaty).

W 24 publicznych emisjach na podstawie prospektu, które przeprowadzono w ubiegłym roku, barierę tysiąca inwestów przekroczono tylko pięciokrotnie i dotyczyło to ofert o znacznie większej skali (od 78 do 249 mln zł popytu).

Nowe obligacje Pragmy zostały uplasowane w ramach wartego do 150 mln zł programu emisji, z którego spółka będzie mogła pozyskać jeszcze do 117 mln zł, na co ma czas do połowy lipca.

Docelowo papiery trafią do obrotu na GPW, gdzie notowanych jest osiem starszych serii zabezpieczonego długu Pragmy o łącznej wartości 100,8 mln zł i terminach spłaty do października 2026 r. Seria PRF0525 o najbliższym terminie spłaty do uplasowanej właśnie emisji wyceniana jest na 99 proc. nominału, tj. z 4,25 pkt proc. realnej marży do WIBOR-u.

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje