piątek, 14 sierpnia 2020

Newsroom

Zysk Polskiej Grupy Farmaceutycznej spadł o ponad dwie trzecie

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 07 czerwca 2019
Przy minimalnie wyższych przychodach skonsolidowany wynik netto dystrybutora leków spadł o 70,7 proc. r/r do 2,8 mln zł w I kwartale. Wzrosło natomiast zadłużenie, ale to akurat przede wszystkim skutek wdrożenia nowego standardu sprawozdawczości.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.

 • Poprawa wyników i wzrost zadłużenia Polskiej Grupy Farmaceutycznej

  21 maja 2020
  Dystrybutor leków poprawił przychody i rentowność sprzedaży w I kwartale, ale zwiększenie kapitału obrotowego przypłacił wzrostem zadłużenia. Jak zwykle, na kontach grupy były tylko śladowe ilości gotówki względem wartości jej krótkoterminowego zadłużenia.
  czytaj więcej
 • PGF ze stratą i niższą płynnością

  03 kwietnia 2020
  Polska Grupa Farmaceutyczna zakończyła 2019 r. z 13,4 mln zł skonsolidowanej straty netto. Konieczność spłaty obligacji na 100 mln zł w listopadzie dodatkowo obciążyła wskaźniki płynności grupy. O pandemii koronawirusa i jej wpływie na sytuację finansową PGF mówi znacznie mniej, niż można by tego oczekiwać od dystrybutora wyrobów farmaceutycznych.
  czytaj więcej
 • Słabe wyniki grupy PGF uderzają we wskaźniki zadłużenia

  19 listopada 2019
  Dystrybutor leków ponownie miał stratę w III kwartale. Wypracował natomiast dodatnie przepływy z działalności operacyjnej i wciąż – to pozytyw – charakteryzował się ujemną rotacją kapitału.
  czytaj więcej
 • Polska Grupa Farmaceutyczna miała stratę

  29 sierpnia 2019
  Dystrybutor leków zanotował prawie 4-proc. spadek obrotów w II kwartale. Przy stracie operacyjnej i netto wypracował natomiast dodatnie przepływy operacyjne. Wciąż miał niskie wskaźniki płynności, ale też szybciej rotował zapasami i należnościami niż spłacał swoje zobowiązania handlowe.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje