sobota, 13 lipca 2024

Oferta dla inwestorów indywidualnych

  Zakup usługi nie jest konieczny do korzystania z serwisu. Część treści na naszych stronach dostępna jest bez logowania. Niemniej, zachęcamy bardziej wymagających użytkowników do sięgania po pogłębione informacje ze świata obligacji.

  Nasza podstawowa usługa to dostęp do wszystkich materiałów redakcyjnych publikowanych na stronie Obligacje.pl. Wykupując dostęp zyskujesz:

  - Informacje o warunkach publicznych emisji obligacji kierowanych do inwestorów indywidualnych wraz z subiektywnym omówieniem ich warunków (w wymagającej logowania sekcji „Naszym zdaniem”).

  Dzięki naszej bazie danych i doświadczeniu jesteśmy w stanie ocenić, czy parametry oferty, takie jak oprocentowanie czy zabezpieczenia, są adekwatne do warunków rynkowych.

  UWAGA: W niektórych przypadkach sekcja „Naszym zdaniem” może być dostępna bez logowania.

  - Omówienie sytuacji finansowej wszystkich emitentów obecnych na GPW Catalyst.

  Jako jedni z nielicznych serwisów finansowych przeglądamy raporty okresowe przedsiębiorstw kierując się w pierwszej kolejności ich zdolnością do spłaty zobowiązań. Badamy podstawowe wskaźniki zadłużenia, zdolność do jego obsługi oraz wskaźniki płynności. Porównując monitorowane wskaźniki jesteśmy w stanie wychwycić odchylenia od wieloletniej „normy” dla danego emitenta (każdy z emitentów ma swoją własną specyfikę zarządzania zadłużeniem). Tego rodzaju zdarzenia bywają wczesnymi sygnałami ostrzegawczymi.

  Zalogowani użytkownicy mogą także przyjrzeć się wskaźnikom prezentowanych przez nas w formie graficznej. Wykresy w czytelny sposób informują o tendencji wskaźników zadłużenia, jego obsługi i płynności, w danej firmie.

  UWAGA: Artykuły dotyczące partnerów serwisu nie wymagają logowania. Listę partnerów możesz sprawdzić na naszej stronie głównej, pod oknem „Emisje Obligacji”. Nigdy nie jest ich więcej niż pięciu. Przeczytaj artykuły na ich temat. W ten sposób dowiesz się czego możesz się spodziewać, kiedy piszemy o innych emitentach.

  - Omówienie składów portfeli funduszy obligacji korporacyjnych

  Bazując na naszej wiedzy o emitentach obligacji korporacyjnych oraz o sytuacji rynkowej od 2019 roku analizujemy składy portfeli funduszy obligacji korporacyjnych wskazując na ich mocne i słabe strony. Bazując na naszych artykułach, czytelnicy cyklu „Piątek z funduszem” mogli z wyprzedzeniem wycofać się z funduszy o zbyt dużej ekspozycji na ryzyko stopy procentowej, zanim jeszcze przecena dotknęła obligacji skarbowych w 2021 roku. Trafnie wskazaliśmy także fundusze, które osiągnęły później najwyższe stopy zwrotu.

  - Autorskie analizy i informacje

  Uważnie przyglądamy się zmianom rynkowym i regulacyjnym, zbieramy opinie i komentarze. Do większości z nich dostęp mają tylko zalogowani użytkownicy serwisu.

  Jeśli potrzebujesz tylko krótkiego dostępu do serwisu, wykup dostęp na 24 godziny. To najtańszy sposób by przeczytać nasze artykuły i znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

  Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami tylko w pewnych okresach roku (np. w czasie publikacji sprawozdań okresowych) najlepszą opcją będzie zakup dostępu do serwisu na trzy miesiące. Szczególnie polecamy uwadze okres od kwietnia do czerwca (emitenci publikują wówczas większość raportów rocznych i za I kwartał) oraz od września do października (raporty półroczne i za III kwartał).

  Jeśli zamierzasz stale inwestować na rynku obligacji, najlepszym rozwiązaniem będzie wykup abonamentu na 12 miesięcy.

  Dla stałych użytkowników serwisu przygotowaliśmy atrakcyjny program lojalnościowy. Po zakupie rocznego abonamentu, otrzymasz 10 proc. zniżki na zakup abonamentu na kolejnych 12 miesięcy. I 10 proc. zniżki w kolejnym roku oraz w kolejnych latach, aż do 50 proc. Im dłużej będziesz naszym użytkownikiem, tym większą zniżkę otrzymasz!

  Jesteś już naszym użytkownikiem i wykupiłeś roczny dostęp? Nie martw się. Naliczyliśmy zniżki z ubiegłych lat do Twojego konta. Zaloguj się i sprawdź nowe niższe ceny rocznego abonamentu!

  Ponadto, użytkownicy, którzy po 18 lutego 2022 roku wykupią roczny dostęp*, otrzymają za darmo nasz edukacyjny e-book. To przewodnik po rynku obligacji, który zawiera skondensowaną wiedzę z dziesięciu lat doświadczeń naszego serwisu.

  Dowiedz się więcej o naszym e-booku -> pobierz wstęp gratis.


  * Po zakupieniu abonamentu link do pobrania ebooka pojawi się w panelu Moje Konto.