piątek, 19 sierpnia 2022

Newsroom

BBI Zeneris wykupił obligacje

ems | 21 marca 2012
Fundusz wykupił obligacje serii C wraz z należnymi odsetkami. Tymczasem jutro na Catalyst pojawią się papiery kolejnej serii (E).

Informacja o wykupie obligacji nie była bynajmniej nieoczekiwana. Na początku marca funudsz przeprowadził emisję obligacji o wartości 15 mln i pozyskał niezbędne środki z nawiązką - potrzebował bowiem 10,6 mln zł.

BBI Zeneris oferuje inwestorom corazy wyższe odsetki. W przypadku emisji serii E, która w czwartek zadebituje na Catalyst, zaproponował inwestorom 6,85 pkt proc. premii ponad WIBOR6M. Dla przypomnienia - seria, którą fundusz właśnie wykupił miała oprocentowanie stałe wynoszące 10,5 proc. Zeneris zaoferował serię E w grudniu z oprocentowaniem o 135 pkt bazowych wyższym niż seria marcowa, lecz mimo to, trudno mówić o pełnym sukcesie, bo maksymalna wartość emisji sięgała 20 mln zł, zaś skończyło się na pozyskaniu 5,025 mln zł.

Dopiero emisja marcowa zakończyła się pełnym sukcesem, bo inwestorzy objęli papiery za 15 mln zł, czyli tyle, ile im oferowano. Do tego jednak potrzebna była dodatkowa zachęta - Zeneris wrócił do stałego oprocentowania, ale zaproponował 12,65 proc. (papiery mają roczny termin wykupu) - o 2,25 pkt proc. więcej niż wynosiło oprocentowanie obligacji, które właśnie wykupił. 

Chwilowo na Catalyst notowana jest tylko jedna seria obligacji funduszu (jutro dołączy kolejna), której terminy wykupu przypada w lipcu. Jest oprocentowana na 11 proc. (oprocentowanie stałe), jej wartość to 5,4 mln zł. Jest też niemal kompletnie nie płynna. Dotychczasowy wolumen obrotu to 220 papierów, z czego 200 przypadło na jedną sesję (dzień po debiucie) w sierpniu ub.r.

Więcej wiadomości o Skystone Capital S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst