poniedziałek, 10 grudnia 2018

Newsroom

2C Partners jeszcze nie dokończyło refinansowania

msd | 31 października 2017
Spółka uplasowała kolejne obligacje, tym razem o wartości 1,82 mln zł. Z wygasających w poniedziałek papierów spłaciła tylko część, pozostałą część objęły porozumienia z obligatariuszami.

Nieruchomościowa spółka wykupiła 1,25 mln zł z zapadających w poniedziałek papierów dłużnych serii K o wartości 2,25 mln zł (pierwotnie 2,78 mln zł). Pozostałe środki w kwocie 1 mln zł 2C Partners, na mocy porozumienia z obligatariuszem, zobowiązało się przekazać do 10 listopada. Tego dnia spółka musi też spłacić pozostałe 0,15 mln zł z papierów serii J, których termin spłaty przypadał w sierpniu (wartą początkowo 1,15 mln zł emisję spółka spłaca w ratach – w poniedziałek przekazała 0,28 mln zł).

Wyemitowane właśnie obligacje serii W mają 13-miesięczny okres spłaty i są oprocentowane na stałe 9 proc. w skali roku. Na tych samych warunkach tydzień wcześniej 2C Partners pozyskało 2,9 mln zł.

Spółka nie informuje o zamiarze wprowadzenia długu do obrotu na Catalyst, gdzie w przeszłości notowane były jej obligacje. Także i wtedy terminowe regulowanie zobowiązań z papierów dłużnych bywało dla niej problemem.

2C Partners zajmuje się rewitalizacją i restrukturyzacją kamienic.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje