wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

2C Partners nie wykupiło kolejnych obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 09 kwietnia 2019
Tym razem nieruchomościowa spółka nie spłaciła wartych 360 tys. zł papierów dłużnych serii S. Łączna wartość niewykupionego przez nią długu to około 6,4 mln zł.

Termin spłaty obligacji serii S na 360 tys. zł minął w poniedziałek. 2C Partners nie przekazało obligatariuszom należności głównej, a wyłącznie kupon za ostatni okres odsetkowy.

Emitent podjął już niezbędne działania zmierzające do wydłużenia terminu wykupu obligacji oraz mające na celu jak najszybsze pozyskanie finansowanie w celu uregulowania zobowiązań wobec posiadaczy obligacji serii S – podało 2C Partners.

Podobne zapewnienia spółka stale powtarza od grudnia ubiegłego roku. To wtedy spłaciła niecałe 4,4 mln zł z zapadających wówczas papierów o łącznej wartości 9,8 mln zł. W styczniu natomiast nie wykupiła kolejnych papierów. 2C Partners próbuje ratować sytuację kolejnymi emisjami i porozumieniami, co nie zmienia faktu, że wartość niewykupionego przez spółkę zadłużenia wzrosła do około 6,4 mln zł.

Obecnie żadne z papierów dłużnych 2CP nie są notowane na Catalyst. Po raz ostatni obligacje spółki znajdowały się w giełdowym obrocie w pierwszej połowie 2017 r., a jej problemy z obsługą zadłużenia – mniej lub bardziej regularnie – pojawiają się co najmniej od marca 2016 r.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Henryk Kania wrócił do zarządu ZM Kania

  17 czerwca 2019
  Rada nadzorcza spółki odwołała Grzegorza Minczanowskiego ze stanowiska prezesa i powierzyła mu pełnienie obowiązków wiceprezesa. Pełnienie obowiązków prezesa na okres trzech miesięcy powierzono zaś Henrykowi Kani.
  czytaj więcej
 • Statimie wyparowało 74 proc. kapitałów własnych

  17 czerwca 2019
  Biegły rewident nakazał windykacyjnej spółce ponowną wycenę wierzytelności, stąd jej zeszłoroczny zysk netto w kwocie 7,9 mln zł po audycie zamienił się w 12,5 mln zł straty. Statima od miesiąca czeka na otwarcie postępowania układowego. Sąd wciąż nie wydał decyzji, a spółka na razie nie ujawnia propozycji układowych.
  czytaj więcej
 • Co drugi default na Catalyst to zajęcie dla prokuratury

  05 kwietnia 2019
  W co najmniej 17 przypadkach emitentów, których obligacje notowane były na Catalyst i nie zostały wykupione w terminie, prokuratura podjęła działania wyjaśniające, które w ośmiu przypadkach zakończyło się postawieniem zarzutów.
  czytaj więcej
 • GetBack zawrze umowę z Hoistem do 29 kwietnia

  05 kwietnia 2019
  Spełniły się wszystkie warunki zawieszające określone w wartej 398 mln zł wstępnej umowie ze szwedzkim Hoistem. W piątek akcjonariusze GetBacku powołali też nowego członka rady nadzorczej.
  czytaj więcej

Emisje