wtorek, 22 października 2019

Newsroom

2C Partners nie wykupiło kolejnych obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 09 kwietnia 2019
Tym razem nieruchomościowa spółka nie spłaciła wartych 360 tys. zł papierów dłużnych serii S. Łączna wartość niewykupionego przez nią długu to około 6,4 mln zł.

Termin spłaty obligacji serii S na 360 tys. zł minął w poniedziałek. 2C Partners nie przekazało obligatariuszom należności głównej, a wyłącznie kupon za ostatni okres odsetkowy.

Emitent podjął już niezbędne działania zmierzające do wydłużenia terminu wykupu obligacji oraz mające na celu jak najszybsze pozyskanie finansowanie w celu uregulowania zobowiązań wobec posiadaczy obligacji serii S – podało 2C Partners.

Podobne zapewnienia spółka stale powtarza od grudnia ubiegłego roku. To wtedy spłaciła niecałe 4,4 mln zł z zapadających wówczas papierów o łącznej wartości 9,8 mln zł. W styczniu natomiast nie wykupiła kolejnych papierów. 2C Partners próbuje ratować sytuację kolejnymi emisjami i porozumieniami, co nie zmienia faktu, że wartość niewykupionego przez spółkę zadłużenia wzrosła do około 6,4 mln zł.

Obecnie żadne z papierów dłużnych 2CP nie są notowane na Catalyst. Po raz ostatni obligacje spółki znajdowały się w giełdowym obrocie w pierwszej połowie 2017 r., a jej problemy z obsługą zadłużenia – mniej lub bardziej regularnie – pojawiają się co najmniej od marca 2016 r.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje