sobota, 04 lipca 2020

Newsroom

2C Partners nie wykupiło kolejnych obligacji

msd | 05 grudnia 2019
Tym razem nieruchomościowa spółka nie spłaciła 12-miesięcznych papierów dłużnych serii AB o wartości 5,71 mln zł.

Niespłacone obligacje zostały uplasowane na koniec listopada 2018 r. Już wtedy ze spółki płynęły komunikaty wskazujące na problemy z obsługą zadłużenia. 

Dwa pierwsze kupony od wartych 5,71 mln zł papierów serii AB spółka jeszcze spłaciła, ale kolejnego, przypadającego na koniec sierpnia tego roku nie wypłaciła. Wcześniej, w lipcu, 2C Partners informowało też o braku ustanowienia zabezpieczeń dla tych obligacji. Podobny los podzieliły dwie inne serie długu nieruchomościowej spółki – AC i AD, warte kolejno 4,31 mln zł oraz 0,7 mln zł o terminach spłaty przypadających na styczeń i marzec 2020 r. 

Na koniec czerwca 2C Partners miało 18,8 mln zł obligacyjnego zadłużenia, z czego ponad dwie trzecie było wymagalne. 

W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży dwóch projektów. Środki ze sprzedaży miałyby trafić na spłatę zadłużenia. Jak podano, warunkiem zawarcia umowy jest jednak zawarcie porozumień ze wszystkimi wierzycielami do 20 grudnia. Wierzyciele 2C Parnters mieliby wówczas otrzymać pieniądze między 15 stycznia a 15 lutego. 

Żadne z obecnych obligacji 2C Parnters nie były notowane na Catalyst. Po raz ostatni jej dług na GPW obecny był w pierwszej połowie 2017 r. Już wtedy spółka dała miała problemy z terminową obsługą zadłużenia.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje