wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

2CP Partners nie wykupiło kolejnej serii obligacji

msd | 13 maja 2019
Tym razem nieruchomościowa spółka nie spłaciła w terminie wartych 1,5 mln zł papierów dłużnych serii O.

Termin wykupu obligacji minął w ubiegły piątek. Trzy dni wcześniej spółka wypłaciła natomiast należne odsetki. Papiery były oprocentowane na stałe 7,5 proc. rocznie.

Wart 1,5 mln zł dług został uplasowany w maju 2017 r. Obligacje zabezpieczono hipoteką.

Emitent podjął już rozmowy z obligatariuszem na temat ustrukturyzowania wykupu oraz niezbędne działania mające na celu jak najszybsze pozyskanie finansowanie w celu uregulowania zobowiązań wobec posiadacza obligacji serii O – podało 2C Partners.

Dla nieruchomościowej spółki to już co najmniej ósma niespłacona seria obligacji. Od grudnia do maja 2C Partners nagromadziło się około 8,6 mln zł niewykupionego długu z samych papierów dłużnych.

Żadne z niespłaconych obligacji nie były notowane na Catalyst.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje