piątek, 18 stycznia 2019

Newsroom

4Fun Media wydłuża zapisy

msd | 08 grudnia 2014
Termin składania zapisów w publicznej emisji obligacji mija nie 5 grudnia, jak pierwotnie zakładano, a dwa tygodnie później - 19 grudnia.

Spółka nie podając powodu wydłużenia zapisów dała inwestorom pole do własnej interpretacji podjętej decyzji. 

Publiczna bezprospektowa emisja papierów dłużnych producenta i nadawcy telewizyjnych kanałów tematycznych obliczona jest od 3 mln zł do 6 mln zł. Być może nie bez wpływu na wielkość popytu pozostała minimalna wartość zapisu, którą ustalono na 50 tys. zł. Jak na publiczną ofertę prowadzoną w oparciu o memorandum informacyjne, to kwota relatywnie wysoka (jak dotąd najwyższa w przypadku emisji publicznych skierowanych do detalicznych inwestorów).

Oferowane przez spółkę trzyletnie papiery (z opcją przedterminowego wykupu po sześciu miesiącach) oprocentowane są na stałe 8 proc. rocznie. Zabezpieczeniem obligacji są wyceniane na 10 mln zł udziały w spółce zależnej emitenta. Pozyskane z emisji środki 4Fun zamierza przeznaczyć na działania reklamowe, lecz – co podkreśliła Ewa Czekała, prezes spółki w wywiadzie dla Obligacje.pl – będą one rozłożone w czasie nawet do trzech lat.

4Fun Media jest właścicielem telewizyjnych stacji muzycznych 4fun.tv, mjuzik.tv i tvDisco. Po trzech kwartałach grupa miała 17,6 mln zł przychodów wobec 23,2 mln zł przed rokiem. Spadek przychodów tłumaczony jest niższą oglądalnością i - co za tym idzie - niższymi przychodami reklamowymi. W samym III kwartale przychody wyniosły 3,7 mln zł wobec 6,9 mln zł rok wcześniej, przy czym częściowo wynika on z rezerwy (1,2 mln zł) na rozliczenie umowy z brokerem reklamowym. Z powodu odpisu niższe są także zyski - po III kwartałach zysk netto wyniósł 2,2 mln zł wobec 4,4 mln zł rok wcześniej, przy czym w samym III kwartale spółka wykazała 0,9 mln zł straty (1 mln zł zysku rok wcześniej). Grupa praktycznie nie posiadała zadłużenia finansowego, za to miała ponad 10 mln zł należności wobec podmiotów powiązanych.

Więcej wiadomości o 4Fun Media S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje