wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Nowe obligacje Ganta w obrocie

ems | 17 września 2012
Chodzi o serię wygasającą w czerwcu przyszłego roku, z emisji której deweloper pozyskał 21 mln zł, czyli maksymalny pułap emisji. Najlepsza oferta kupna wycenia ją na 96 proc.

   Po stronie podaży zleceń brak. Zlecenie kupna po 96 proc. to oczywiście efekt ostatniej przeceny obligacji Ganta, a także próba dostosowania rentowności do serii wygasających w marcu i maju przyszłego roku, która przekracza 24 proc. Tymczasem wysoki kupon (6,5 pkt proc. powyżej WIBOR3M) i hipoteczne zabezpieczenie debitujących dziś obligacji do kwoty 37 mln zł, przemawiają raczej za niższą rentownością. W istocie, przy cenie 96 proc. wyniosłaby ona nieco powyżej 17 proc.

   W sierpniu Gant pozyskał 21,9 mln zł z emisji obligacji dwuletnich, która także ma trafić do obrotu na Catalyst. W wywiadzie udzielonym serwisowi Obligacje.pl, wiceprezes Ganta - Andrzej Szornak - zapowiada, że możliwe są kolejne publiczne emisje obligacji dewelopera. 

   Tymczasem na Catalyst notowanych jest osiem serii obligacji dewelopera, z których większość ma termin wykupu w przyszłym roku. Po publikacji raportu za I półrocze, w którym deweloper zrealizował stratę na sprzedaży i operacyjną, notowania obligacji potaniały, w większości zdecydowanie poniżej nominału. 

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej