czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

Nowe obligacje Ganta w obrocie

ems | 17 września 2012
Chodzi o serię wygasającą w czerwcu przyszłego roku, z emisji której deweloper pozyskał 21 mln zł, czyli maksymalny pułap emisji. Najlepsza oferta kupna wycenia ją na 96 proc.

   Po stronie podaży zleceń brak. Zlecenie kupna po 96 proc. to oczywiście efekt ostatniej przeceny obligacji Ganta, a także próba dostosowania rentowności do serii wygasających w marcu i maju przyszłego roku, która przekracza 24 proc. Tymczasem wysoki kupon (6,5 pkt proc. powyżej WIBOR3M) i hipoteczne zabezpieczenie debitujących dziś obligacji do kwoty 37 mln zł, przemawiają raczej za niższą rentownością. W istocie, przy cenie 96 proc. wyniosłaby ona nieco powyżej 17 proc.

   W sierpniu Gant pozyskał 21,9 mln zł z emisji obligacji dwuletnich, która także ma trafić do obrotu na Catalyst. W wywiadzie udzielonym serwisowi Obligacje.pl, wiceprezes Ganta - Andrzej Szornak - zapowiada, że możliwe są kolejne publiczne emisje obligacji dewelopera. 

   Tymczasem na Catalyst notowanych jest osiem serii obligacji dewelopera, z których większość ma termin wykupu w przyszłym roku. Po publikacji raportu za I półrocze, w którym deweloper zrealizował stratę na sprzedaży i operacyjną, notowania obligacji potaniały, w większości zdecydowanie poniżej nominału. 

Więcej wiadomości kategorii Catalyst