piątek, 22 września 2017

Newsroom

Abadon Real Estate pozyskał 15 mln zł z emisji obligacji

msd | 06 lipca 2017
Spółka holdingowa, skupiająca segment wykonawczy Murapolu, uplasowała trzyletnie papiery ze stałym 5-proc. kuponem.

Obligacje nie zostały zabezpieczone. Ogółem więc warunki emisji są takie same jak w maju, gdy Abadon pozyskał 50 mln zł.

- Holding Murapol aktywnie korzysta z możliwości finansowania wzrostu swojej działalności jakie stwarza rynek instrumentów dłużnych. Bazując na wiarygodności wypracowanej w ciągu ośmiu lat aktywności w tym obszarze oraz na transparentności działalności, popartej aktywną polityką informacyjną, z sukcesem występujemy do inwestorów po kapitał – powiedział Michał Sapota, prezes Murapolu i Abadon Reale Estate, cytowany w komunikacie prasowym.

Papiery nowej emisji zostały objęte przez inwestorów instytucjonalnych. Dług nie trafi do obrotu na Catalyst, podobnie zresztą jak emisja z maja.

Niedawno o emisji obligacji informował także sam Murapol, który z prywatnej oferty pozyskał 28,2 mln zł.

Na Catalyst notowane są cztery serie obligacji Murapolu, a dwie kolejne są w trakcie wprowadzania do giełdowego obrotu. W ostatnich transakcjach wygasający od kwietnia 2018 r. do października 2019 r. dług spółki był wyceniany z 5,6-5,8 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

 • Murapol bardziej zadłużony

  15 września 2017
  Na skutek ujemnych przepływów operacyjnych i wysokich wydatków inwestycyjnych, związanych głównie z zakupem akcji Skarbca, deweloper na tyle zwiększył wartość zobowiązań odsetkowych, że wskaźnik dług netto/kapitały własne znalazł się blisko limitu określonego w warunkach emisji niektórych serii obligacji.
  czytaj więcej
 • Spółka zależna Murapolu wypuściła obligacje

  11 sierpnia 2017
  Należąca do dewelopera spółka Aoram uplasowała obligacje o wartości nominalnej 44,1 mln zł. Wpływy z emisji trafiły do Murapolu w formie pożyczki.
  czytaj więcej
 • Następne obligacje Murapolu trafiły na Catalyst

  02 sierpnia 2017
  Deweloper wprowadził do giełdowego obrotu dwie serie wyemitowanych w lutym i marcu trzyletnich niezabezpieczonych papierów dłużnych serii W i Z.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy z Catalyst nie widzą dekoniunktury na horyzoncie

  07 lipca 2017
  W I półroczu notowane na obligacyjnej giełdzie spółki deweloperskie zakontraktowały 12,6 tys. lokali wobec 10,2 tys. przed rokiem. Wielu firmom robi się zbyt ciasno na macierzystych rynkach, więc szukają możliwości rozszerzenia biznesu o kolejne miasta.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje