piątek, 22 października 2021

Newsroom

Alior Bank systematycznie redukuje kredyty z utratą wartości

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 04 sierpnia 2021
Po raz pierwszy od dwóch lat bank obniżył udział kredytów z utratą wartości poniżej 13 proc. W segmencie biznesowym nadal stanowią one jednak ponad 22 proc. portfela.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Alior Bank S.A.

 • Lepsza perspektywa ratingu Alior Banku

  25 czerwca 2021
  Agencja S&P utrzymała ocenę banku na spekulacyjnym poziomie BB, ale podniosła jej perspektywę z negatywnej do stabilnej.
  czytaj więcej
 • Mniej kredytów zagrożonych w Alior Banku

  28 kwietnia 2021
  W I kwartale bank obniżył udział kredytów zagrożonych do – nadal wysokich – 13,8 proc., co było jednak jego najlepszym wynikiem od roku. Pomimo niższych wskaźników kapitałowych, bank wykazywał ponad 2 mld zł nadwyżkowego kapitału i rosnącą płynność. Lada dzień Alior będzie miał prawo do przedterminowej spłaty papierów ALR0522 i ALR0524, lecz w tej sprawie milczy.
  czytaj więcej
 • Alior Bank chce osiągnąć 5 proc. zwrotu z kapitału w 2022 r.

  30 marca 2021
  Zaktualizowana przez bank strategia na lata 2021-2022 zakłada znacząco niższe cele w zakresie ROE, przyrostu aktywów, czy marży odsetkowej. Bank spodziewa się natomiast wyższej relacji kosztów do dochodów.
  czytaj więcej
 • Udany IV kwartał Alior Banku

  26 lutego 2021
  Wyższy od oczekiwań inwestorów zysk w IV kwartale zasadniczo nie zmienia tego, że bank zakończył ubiegły rok pod kreską. Bank nadal wykazuje nadwyżkę kapitału i płynności, ale i stosunkowo niską jakość portfela kredytowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst