środa, 15 sierpnia 2018

Newsroom

Analiza GetBack

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 27 czerwca 2017

"Z punktu widzenia obligatariusza ważne jest, że wraz ze wzrostem zadłużenia grupy rosną odzyski z wierzytelności, a w ślad za tym rosną zyski netto i kapitały własne grupy. A to z kolei pozwala na ustabilizowanie wskaźnika zadłużenia."

Przegląd wyników grupy GetBack po wynikach za I kw. 2017 r.

Grupa Getback nabywa pakiety wierzytelności i dochodzi ich zapłaty na własny rachunek oraz zarządza zewnętrznymi portfelami wierzytelności. Głównym rynkiem działalności grupy jest Polska.

Nabywane portfele wierzytelności pochodzą przede wszystkim z branży finansowej (nieterminowo płacone kredyty i pożyczki) oraz branży telekomunikacyjnej (nieopłacone rachunki za świadczone usługi telekomunikacyjne).

Getback działa na rynku od 2012 roku. Do połowy 2016 roku spółka należała do grupy Getin Holding, a 15 czerwca 2016 roku za 825 mln zł została zakupiona przez spółkę będącą własnością konsorcjum funduszy (jego liderem są fundusze Abris), z mniejszościowym udziałem członków zarządu Getback, Konrada Kąkolewskiego, Pawła Trybuchowskiego i Mariusza Brysika.

Obecnie Getback rozpoczął publiczną emisję akcji, z której zamierza pozyskać 400-500 mln zł.

Niniejszy update poprzedzono przeglądem wydarzeń w grupie od momentu zakończenia I kwartału 2017 roku. W grupie wydarzenia następują bardzo dynamicznie, dlatego samo spojrzenie na historyczne wyniki to trochę za mało. Dalsza część to omówienie sytuacji spółki i jej wyników finansowych, na podstawie danych z raportu za I kwartał 2017 roku oraz prospektu emisyjnego akcji.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Wyhamowanie dynamiki sprzedaży mieszkań – raport DM Navigator

  13 lipca 2018
  Pierwsza połowa 2018 r. to okres dalszej dobrej koniunktury na rodzimym rynku mieszkaniowym, choć można zaobserwować wyhamowanie sprzedaży wśród objętych raportem deweloperów. Analizowane spółki sprzedały w pierwszym półroczu 2018 r. ok. 11,8 tys. mieszkań, 2,2 proc. mniej niż w pierwszym półroczu roku poprzedniego. Należy jednak zaznaczyć, że rok 2017 r. był pod wieloma względami rekordowy, zatem biorąc pod uwagę wysoką bazę, spadek sprzedaży można uznać za symboliczny.
  czytaj więcej
 • Everest Capital - raport Navigator Debt Advisory

  09 lipca 2018
  Podsumowanie wyników spółki po raporcie za I kwartał 2018 roku.
  czytaj więcej
 • Analiza Echo Investment

  05 czerwca 2017
  "Biorąc pod uwagę, że wskaźnik bieżącej płynności na 31 marca 2017 wynosił 2,17, sytuację Echo Investment w zakresie zarządzania finansami (płynność, dług) można określić jako całkiem poprawną."
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 maja 2017
  "Przy założeniu powtarzalności zysków, grupa jest w stanie spłacić swoje zadłużenie finansowe w niecałe 2,5 roku, co jest całkiem przyzwoitym rezultatem. Zakładając realizację prognoz finansowych na 2017 rok, przedstawionych przez zarząd spółki, można by się spodziewać dalszej poprawy tego wskaźnika."
  czytaj więcej

Emisje