środa, 18 lipca 2018

Newsroom

Analiza Kancelarii Medius (update po wynikach IV kw. 2016)

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 13 marca 2017
"Pod kątem wskaźnikowym Kancelaria Medius prezentuje się poprawnie. Przychody (spłaty na portfelach) rosną, rosną również zyski netto."

UWAGA! Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.


Podsumowanie

Kancelaria Medius działa w branży zarządzania wierzytelnościami od 2011 roku. Głównym przedmiotem działalności spółki jest zakup pakietów wierzytelności na własny rachunek i późniejszy ich odzysk. Akcje spółki od 2012 roku notowane są na rynku giełdowym NewConnect, obecna kapitalizacja Kancelarii wynosi 143 mln zł, a kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym.

W ostatnich dniach główni udziałowcy Kancelarii Medius poinformowali o rozpoczęciu negocjacji w sprawie możliwej sprzedaży akcji spółki dużemu podmiotowi z branży. Dzień później GetBack poinformował o prowadzeniu negocjacji w sprawie zakupu udziałów w dwóch spółkach z branży. Również prezes Best w wywiadach wspominał o rozglądaniu się za zakupem spółki mającej przyczółek na rynkach zagranicznych.

Spóła Kancelaria Medius, a właściwie już grupa kapitałowa, działa w dwóch krajach – w Polsce, a od 2015 roku również w Hiszpanii. Z racji rosnących inwestycji na rynku w Hiszpanii, a także rozpoczęcia osiągania tam przychodów, wyniki za IV kwartał 2016 roku uwzględniają pełną konsolidację hiszpańskiej spółki zależnej.

Dla zobrazowania działalności grupy wg regionów, wartość portfela pożyczek w Hiszpanii na koniec 2016 roku wyniosła około 108 mln zł, podczas gdy w Polsce było to 137 mln zł. Nakłady na zakup wierzytelności w 2016 roku wyniosły około 20 mln zł w Hiszpanii i 19,2 mln zł w Polsce.

Z tego powodu w analizie finansowej spółki z jednej strony przyjrzę się sprawozdaniu jednostkowemu, czyli sprawdzę jak radzi sobie polska gałąź biznesu, a następnie przejdę do wyników skonsolidowanych, bo to one będą nabierały kluczowego znaczenia w latach kolejnych...

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

Emisje