niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Analiza Kancelarii Medius (update po wynikach IV kw. 2016)

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 13 marca 2017
"Pod kątem wskaźnikowym Kancelaria Medius prezentuje się poprawnie. Przychody (spłaty na portfelach) rosną, rosną również zyski netto."

UWAGA! Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.


Podsumowanie

Kancelaria Medius działa w branży zarządzania wierzytelnościami od 2011 roku. Głównym przedmiotem działalności spółki jest zakup pakietów wierzytelności na własny rachunek i późniejszy ich odzysk. Akcje spółki od 2012 roku notowane są na rynku giełdowym NewConnect, obecna kapitalizacja Kancelarii wynosi 143 mln zł, a kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym.

W ostatnich dniach główni udziałowcy Kancelarii Medius poinformowali o rozpoczęciu negocjacji w sprawie możliwej sprzedaży akcji spółki dużemu podmiotowi z branży. Dzień później GetBack poinformował o prowadzeniu negocjacji w sprawie zakupu udziałów w dwóch spółkach z branży. Również prezes Best w wywiadach wspominał o rozglądaniu się za zakupem spółki mającej przyczółek na rynkach zagranicznych.

Spóła Kancelaria Medius, a właściwie już grupa kapitałowa, działa w dwóch krajach – w Polsce, a od 2015 roku również w Hiszpanii. Z racji rosnących inwestycji na rynku w Hiszpanii, a także rozpoczęcia osiągania tam przychodów, wyniki za IV kwartał 2016 roku uwzględniają pełną konsolidację hiszpańskiej spółki zależnej.

Dla zobrazowania działalności grupy wg regionów, wartość portfela pożyczek w Hiszpanii na koniec 2016 roku wyniosła około 108 mln zł, podczas gdy w Polsce było to 137 mln zł. Nakłady na zakup wierzytelności w 2016 roku wyniosły około 20 mln zł w Hiszpanii i 19,2 mln zł w Polsce.

Z tego powodu w analizie finansowej spółki z jednej strony przyjrzę się sprawozdaniu jednostkowemu, czyli sprawdzę jak radzi sobie polska gałąź biznesu, a następnie przejdę do wyników skonsolidowanych, bo to one będą nabierały kluczowego znaczenia w latach kolejnych...

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

 • Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi w Meksyku

  21 lutego 2018
  Windykator podjął działania zmierzające do zarejestrowania spółki Medius Collection Mexico, która będzie rozszerzeniem biznesu na kolejny rynek zagraniczny.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius przeszło podwoiła przychody i dług netto

  14 lutego 2018
  Zeszłoroczne przychody windykacyjnej grupy, po wzroście o 105,3 proc. r/r, wyniosły 53,1 mln zł, niemal w punkt realizując założoną prognozę. Zadłużenie rosło nieco szybciej, ale wciąż pozostając pod kontrolą. Kancelaria Medius ma bowiem przestrzeń by się dalej lewarować, nie tylko w poczet przyszłych zysków, ale i oczekiwanego dokapitalizowania.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 stycznia 2018
  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  15 grudnia 2017
  Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Analiza MCI Capital

  20 lutego 2018
  Patrząc na strukturę bilansu, posiadane przez MCI aktywa oraz fakt ich finansowania głównie kapitałami własnymi, na 30 września 2017 r. sytuacja obligatariuszy wydaje się być komfortowa.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 stycznia 2018
  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.
  czytaj więcej
 • Raport rynkowy: Publiczne emisje obligacji na Catalyst w lutym

  06 marca 2017
  Rentowności notowanych na GPW obligacji korporacyjnych pochodzących z ofert publicznych spadły średnio o 19 punktów bazowych. Najbardziej podrożały obligacje Getin Noble Banku i Ghelamco Invest.
  czytaj więcej
 • Obligacje na krótki termin biją lokaty

  03 marca 2017
  Przyjmuje się, że zakup obligacji wymaga zamrożenia środków na kilka lat. W rzeczywistości nadwyżki finansowe można na Catalyst lokować nawet z kilkumiesięcznym horyzontem.
  czytaj więcej

Emisje