środa, 20 czerwca 2018

Newsroom

Analiza Lokum Deweloper

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 09 stycznia 2017
"Zmiany w prawie dotyczącym FIZ-ów będą miały wpływ na modyfikację struktury grupy Lokum i wpłyną na większe kwoty podatku dochodowego, co obniży rentowność netto."

UWAGA! Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.


Podsumowanie

Grupa Lokum to deweloper mieszkaniowy działający dotychczas we Wrocławiu, gdzie zajmuje czwarte miejsce pod względem udziału w rynku, a pierwsze miejsce w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie.

Grupa specjalizuje się w realizacji dużych osiedli mieszkaniowych (efekt skali) w dobrych lokalizacjach (blisko centrum) i właśnie o podwyższonym standardzie. Wyróżnikiem tych osiedli jest również atrakcyjne zagospodarowanie części wspólnych (terenów rekreacyjnych).

Taka strategia doskonale sprawdza się we Wrocławiu, grupa osiąga wysoką rentowność prowadzonej działalności i generuje solidne zyski. Zarząd i właściciele grupy postanowili sięgnąć po finansowanie zewnętrzne (emisja akcji i obligacji) i powielić model biznesowy na kolejnych, podobnych rynkach. W 2016 roku grupa zakupiła grunty i rozpoczęła inwestycje w Krakowie, a na 2017 rok przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w Warszawie.

Z roku na rok grupa notuje rosnące wyniki finansowe, podtrzymanie prognozy na 2016 rok oznaczać będzie dla Lokum kolejny rekordowy rok. Warto podkreślić, że wzrost sprzedaży osiągany jest przy utrzymaniu wysokiej rentowności, zatem jak na razie powielanie strategii sprawdza się.

Wzrost skali działalności wymaga oczywiście zwiększonego finansowania, które spółka pozyskała poprzez emisje akcji i obligacji. Dzięki emisji akcji i wypracowywanym zyskom, pomimo wzrostu skali działalności, spółka zachowuje bardzo ostrożną strukturę finansowania. Wskaźnik zadłużenia znajduje się na niskim poziome, a posiadana gotówka i niewielkie zadłużenie krótkoterminowe powodują, że wskaźnik płynności znajduje się znacznie wyżej od poziomów uznawanych za komfortowe...

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

Emisje