wtorek, 22 października 2019

Newsroom

AOW Faktoring zapowiada emisję obligacji

msd | 28 marca 2019
Faktoringowa spółka chce pozyskać do 5 mln zł z emisji 3,5-letnich papierów dłużnych serii L. Tyle też warte są jej obligacje, które wygasają w 31 maja tego roku.

Emisja długu AOW Faktoring zostanie przeprowadzona w trybie niepublicznym, a wysokość kuponu nie została przez spółkę ujawniona. Wcześniej, czy później stanie się to jednak informacją publiczną, ponieważ AOW planuje wprowadzić obligacje do giełdowego obrotu.

Obecnie na Catalyst notowane są cztery serie obligacji faktoringowej spółki, a najbliższe z nich wygasają za dwa miesiące. Wartymi 5 mln zł papierami AOW0519 po raz ostatni handlowano 5 marca przy cenie 100,21 proc. nominału. Aktualnie kwotowane są one zaś na 99/100,2 proc. (bid/ask).

W grudniu AOW spłaciło starsze obligacje, także na 5 mln zł. Ich wykup bez sięgania po refinansowanie zmniejszył zadłużenie spółki, co przypłaciła jednak znacznym zmniejszenie portfela należności faktoringowych, czyli – najprościej rzecz ujmując – swojej bazy przychodowej. 

W 2018 r. wyniki AOW dalekie były od tych z poprzedniego roku. Z powodu upadłości największego klienta zysk netto spółki spadł o 73 proc. r/r do 0,3 mln zł. 

O tym, że AOW może zechcieć przeprowadzić nową emisję pisaliśmy ponad tydzień temu, przy okazji omówienia wyników spółki.

Więcej wiadomości o AOW Faktoring S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje