czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Banki kredytujące GetBack zgodziły się na 13-proc. haircut

msd | 21 stycznia 2019
Banki, którym windykator jest winien około 450 mln zł, zgodziły się na zredukowanie swoich wierzytelności wobec spółki o 60 mln zł.

Do umowy restrukturyzacji zadłużenia GetBacku przystąpiły: Getin Noble Bank, Idea Bank, Raiffeisen Polbank, BGŻ BNP Paribas, mBank oraz Alior Bank. Na podanej przez spółkę liście nie ma natomiast Haitong Banku. Już wcześniej obligatariusze GetBacku wskazywali, że instytucja ta nie chce zgodzić się na jakąkolwiek redukcję zadłużenia.

Zgoda banków na redukcję zadłużenia, jak podaje spółka, dotyczy tzw. wariantu inwestorskiego. W rzeczywistości nie ma on wiele wspólnego z jako takim pozyskaniem inwestora, a sprowadza się do sprzedaży większości wierzytelnościowych aktywów szwedzkiemu Hoistowi za ponad 1 mld zł. Transakcja ta miałaby pozwolić wypłacić niezabezpieczonym obligatariuszom GetBacku około jednej czwartej należności głównej - 23,1 proc. w propozycji układowej spółki i 24 proc. według propozycji układowej nadzorcy sądowego (spółka zakłada jednak dodatkowe wpływy z tzw. fraudów). Czy zatem zgoda banków na częściowe strzyżenie zwiększy poziom odzysku dla obligatariuszy? Niekoniecznie, tak przynajmniej wynika z informacji podanych niedawno przez Puls Biznesu.

Według GetBacku do podpisania umów z bankami w kwestii haircutu powinno dojść do końca stycznia.

Sama spółka na razie nie informuje natomiast o złożeniu w sądzie – zapowiadanych wcześniej –zaktualizowanych propozycji układowych. Na nasze pytania w tej materii nie odpowiedziała wprost, zastrzegając, że jeszcze dziś pojawi się w tej sprawie oficjalny komunikat.

Wcześniej w poniedziałek informowaliśmy o listach przewodniczącego rady wierzycieli windykacyjnej spółki, z których wynika, że bez transakcji sprzedaży aktywów przewiduje on upadłość jeszcze w I półroczu.

Głosowanie nad układem GetBacku zaplanowano na najbliższy wtorek (jutro).

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje