czwartek, 14 grudnia 2017

Newsroom

Best wygrał przetarg na wierzytelności we Włoszech

msd | 01 grudnia 2017
Wartość portfela wierzytelności, który kupić może spółka zależna windykatora, to 230 mln EUR. Do zawarcia transakcji dojdzie, jeśli strony porozumieją się co do ostatecznych warunków.

Orientacyjna wartość potencjalnej transakcji nie została ujawniona. W lipcu Krzysztof Borusowski, prezes Bestu, podczas spotkania z dziennikarzami, mówił, że grupa planuje wydać do 20 mln EUR na zakup portfeli wierzytelności we Włoszech.

Dwa miesiące temu Best informował także o wygraniu przetargu na włoskie wierzytelności warte nominalnie 134 mln EUR. Do porozumienia w sprawie transakcji dojść miało do końca listopada. W czwartek spółka poinformowała jednak, że negocjacje wciąż pozostają „w toku”.

Windykacyjny Best jest świeżo po publicznej emisji obligacji z której pozyskał 55,8 mln zł wobec oferowanych 60 mln zł. W ofercie otwierającej kolejny program, wart tym razem 350 mln zł, spółka oferowała WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc. marży za obligacje wygasające po pięciu latach (bez trzech miesięcy).

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Bestu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do czerwca 2022 r. Najdłuższe z nich wyceniane są z 5,6 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje