niedziela, 27 maja 2018

Newsroom

Best wygrał przetarg na wierzytelności we Włoszech

msd | 01 grudnia 2017
Wartość portfela wierzytelności, który kupić może spółka zależna windykatora, to 230 mln EUR. Do zawarcia transakcji dojdzie, jeśli strony porozumieją się co do ostatecznych warunków.

Orientacyjna wartość potencjalnej transakcji nie została ujawniona. W lipcu Krzysztof Borusowski, prezes Bestu, podczas spotkania z dziennikarzami, mówił, że grupa planuje wydać do 20 mln EUR na zakup portfeli wierzytelności we Włoszech.

Dwa miesiące temu Best informował także o wygraniu przetargu na włoskie wierzytelności warte nominalnie 134 mln EUR. Do porozumienia w sprawie transakcji dojść miało do końca listopada. W czwartek spółka poinformowała jednak, że negocjacje wciąż pozostają „w toku”.

Windykacyjny Best jest świeżo po publicznej emisji obligacji z której pozyskał 55,8 mln zł wobec oferowanych 60 mln zł. W ofercie otwierającej kolejny program, wart tym razem 350 mln zł, spółka oferowała WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc. marży za obligacje wygasające po pięciu latach (bez trzech miesięcy).

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Bestu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do czerwca 2022 r. Najdłuższe z nich wyceniane są z 5,6 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Więcej gotówki w kasie Bestu; gotowy konsolidować rynek

  11 maja 2018
  Wstrzymanie nowych zakupów wystarczyło, by wskaźniki zadłużenia Bestu nieco spadły w I kwartale. Sytuacja grupy pozwala myśleć o inwestycjach z pominięciem rynku obligacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Oznaki poprawy

  04 maja 2018
  Warunki rozpoczynającej się w poniedziałek emisji Orlenu są na tyle dobre, że doprowadziły do przeceny starszych, notowanych na Catalyst serii i sukces tej oferty wydaje się z góry przesądzony.
  czytaj więcej
 • Best nie kupił żadnych wierzytelności w I kwartale

  13 kwietnia 2018
  Przy zerowych nakładach na nowe portfele windykacyjna spółka zwiększyła natomiast spłaty, o 22 proc. r/r do 62 mln zł. Wpływy od dłużników były jednak niemal takie same jak w IV kwartale 2017 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje