czwartek, 15 listopada 2018

Newsroom

Best wygrał przetarg na wierzytelności we Włoszech

msd | 01 grudnia 2017
Wartość portfela wierzytelności, który kupić może spółka zależna windykatora, to 230 mln EUR. Do zawarcia transakcji dojdzie, jeśli strony porozumieją się co do ostatecznych warunków.

Orientacyjna wartość potencjalnej transakcji nie została ujawniona. W lipcu Krzysztof Borusowski, prezes Bestu, podczas spotkania z dziennikarzami, mówił, że grupa planuje wydać do 20 mln EUR na zakup portfeli wierzytelności we Włoszech.

Dwa miesiące temu Best informował także o wygraniu przetargu na włoskie wierzytelności warte nominalnie 134 mln EUR. Do porozumienia w sprawie transakcji dojść miało do końca listopada. W czwartek spółka poinformowała jednak, że negocjacje wciąż pozostają „w toku”.

Windykacyjny Best jest świeżo po publicznej emisji obligacji z której pozyskał 55,8 mln zł wobec oferowanych 60 mln zł. W ofercie otwierającej kolejny program, wart tym razem 350 mln zł, spółka oferowała WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc. marży za obligacje wygasające po pięciu latach (bez trzech miesięcy).

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Bestu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do czerwca 2022 r. Najdłuższe z nich wyceniane są z 5,6 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Inwestycje Bestu na hamulcu

  16 października 2018
  Po trzech kwartałach nakłady windykatora na zakup pakietów wierzytelności to skromne 68,6 mln zł wobec 200,2 mln zł przed rokiem. Lepiej idą natomiast spłaty gotówkowe z już posiadanych wierzytelności.
  czytaj więcej
 • Best z nowym finansowaniem bankowym

  05 października 2018
  Należące do windykatora fundusze wierzytelności zwiększyły kwotę dostępnego kredytu z 50 mln zł do 250 mln zł.
  czytaj więcej
 • Wyciek danych w Kredyt Inkaso był albo i nie

  26 września 2018
  Biegły powołany przez sąd na wniosek Bestu stwierdził, że w 2016 r. mogło dojść do wycieku danych z Kredyt Inkaso. Spółka ma na to zupełnie inne spojrzenie, podpierając się przy tym umorzeniem postępowania przez prokuraturę.
  czytaj więcej
 • Best rezygnuje z publicznych emisji obligacji

  13 września 2018
  Windykator zrezygnował z przeprowadzenia kolejnych publicznych ofert w ramach wartego 350 mln zł programu, dla którego KNF zatwierdziła prospekt 25 października 2017 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje