niedziela, 18 lutego 2018

Newsroom

Best wygrał przetarg na wierzytelności we Włoszech

msd | 01 grudnia 2017
Wartość portfela wierzytelności, który kupić może spółka zależna windykatora, to 230 mln EUR. Do zawarcia transakcji dojdzie, jeśli strony porozumieją się co do ostatecznych warunków.

Orientacyjna wartość potencjalnej transakcji nie została ujawniona. W lipcu Krzysztof Borusowski, prezes Bestu, podczas spotkania z dziennikarzami, mówił, że grupa planuje wydać do 20 mln EUR na zakup portfeli wierzytelności we Włoszech.

Dwa miesiące temu Best informował także o wygraniu przetargu na włoskie wierzytelności warte nominalnie 134 mln EUR. Do porozumienia w sprawie transakcji dojść miało do końca listopada. W czwartek spółka poinformowała jednak, że negocjacje wciąż pozostają „w toku”.

Windykacyjny Best jest świeżo po publicznej emisji obligacji z której pozyskał 55,8 mln zł wobec oferowanych 60 mln zł. W ofercie otwierającej kolejny program, wart tym razem 350 mln zł, spółka oferowała WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc. marży za obligacje wygasające po pięciu latach (bez trzech miesięcy).

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Bestu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do czerwca 2022 r. Najdłuższe z nich wyceniane są z 5,6 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: Kupony w górę

  16 lutego 2018
  GetBack jest drugim po Beście emitentem, który zdecydował się na podniesienie marży w nowej emisji publicznej, z tym, że jego podwyżka jest bardziej konkretna (40 punktów bazowych). W kolejnych miesiącach wzrost marż nie musi ograniczać się do windykatorów.
  czytaj więcej
 • Best wydłuża zapisy - aktualizacja

  16 lutego 2018
  Spółka przesunęła termin zamknięcia publicznej oferty obligacji z 16 lutego do 27 lutego - wynika z informacji podanych na stronie jednego z oferujących.
  czytaj więcej
 • Wywiad: Branżę czeka ciekawy rok

  13 lutego 2018
  Krzysztof Borusowski, prezes Best, odpowiada na pytania Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • Obligacje Best – raport rynkowy

  05 lutego 2018
  Zmieniając warunki nowej oferty Best zrobił wystarczająco dużo, aby obecne na rynku wtórnym starsze serie nie stanowiły dużej konkurencji dla trwającej właśnie emisji. Owszem, Catalyst daje niekiedy możliwość zainwestowania środków w starsze obligacje Bestu na atrakcyjniejszych warunkach, ale to przywilej zarezerwowany dla najdrobniejszych inwestorów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje