sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Bikershop nie odpowiada na wezwania w sprawie przymusowego wykupu

msd | 28 września 2017
Spółka nie reaguje na wezwania złożone przez inwestorów po tym, gdy w sierpniu nie przekazała w terminie odsetek od obligacji serii A – poinformował nas jeden z obligatariuszy.

W warunkach emisji wartych 5 mln zł papierów zapisano, że inwestorzy mają prawo składać żądania wcześniejszego wykupu, gdy „emitent jest w zwłoce z wykonaniem w terminie, w całości lub w części, zobowiązań wynikających z obligacji”. Wskazano również, że prawo takie przysługuje obligatariuszom też, jeśli niezawinione przez emitenta opóźnienie przekracza trzy dni.

Spółka zobowiązana jest spełnić żądania przedterminowego wykup „niezwłocznie”. Niemniej, wciąż nie odpowiedziała na złożone żądania, a przynajmniej jedno z nich, którego autor skontaktował się z redakcją Obligacje.pl (dane osobowe do wiadomości redakcji).

W czwartek po południu nie udało nam się skontaktować ze spółką. Kilka tygodni temu, przy opóźnieniach z wypłatą kuponu, Bikershop nie chciał komentować problemu. W domu maklerskim, który pełnił rolę oferującego przy obu publicznych ofertach obligacji Bikershopu dowiedzieliśmy się natomiast, że oficjalne stanowisko powinno być znane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.

Ostatecznie spółka wypłaciła kupon od papierów serii A z kilkudniowym opóźnieniem, lecz – zgodnie z warunkami emisji – nie znosi to wymagalności obligacji. Warte 5 mln zł papiery wygasają w listopadzie tego roku. Obligacje zabezpieczone są na zapasach składających się ze sprzętu sportowego.

Kolejną emisję Bikershop Finanse, bo to spółka celowa jest faktycznym emitentem, przeprowadził na przełomie lutego i marca tego roku. Z wartej 5 mln zł oferty, także publicznej bezprospektowej, zebrano 3,6 mln zł. Tym razem były to papiery dwuletnie z 8,5-proc. kuponem. Nie zmieniło się natomiast zabezpieczenie. Obligacje serii B trafić mają do obrotu. Spółka dała sobie dwa miesiące od zamknięcia emisji (połowa marca) na złożenie wniosku o wprowadzenie długu na GPW. Jego losy nie są znane.

Więcej wiadomości o Bikershop Finanse S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium