niedziela, 16 maja 2021

Newsroom

Bilans Archicomu nadal zdrowy przed zmianami właścicielskimi

msd | 09 kwietnia 2021
Deweloperska grupa zaksięgowała w IV kwartale sporą część zeszłorocznych zysków, ale przy przepływach operacyjnych na granicy zera i wypłacie zaliczki 65 mln zł na poczet dywidendy dług netto Archicomu zauważalnie wzrósł. W relacji do kapitałów nadal nie był jednak wygórowanych, a wskaźniki płynności, mimo spadku, wciąż przyjmowały ponadprzeciętne wartości.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Archicom S.A.

 • Echo przejęło Archicom

  23 kwietnia 2021
  Echo Investment sfinalizowało transakcję przejęcia 66 proc. akcji wrocławskiego Archicomu za 428,6 mln zł, z czego 188 mln zł zostało opłacone 3,5-letnimi obligacjami.
  czytaj więcej
 • Udany początek roku dla deweloperów

  12 kwietnia 2021
  W I kwartale notowani na Catalyst deweloperzy zwiększyli liczbę sprzedanych lokali o 25 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Czas pokazał, że rynek mieszkaniowy okazał się relatywnie odporny na skutki pandemii, co pozwala wielu spółkom snuć plany o dalszym wzroście sprzedaży.
  czytaj więcej
 • UOKiK wydał zgodę na przejęcie Archicomu przez Echo Investment

  08 kwietnia 2021
  Wydanie zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów było jedynym warunkiem zawieszającym określonym w przedwstępnej umowie przejęcia przez Echo kontroli nad wrocławskim Archicomem.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: O przejęciu trochę inaczej

  19 lutego 2021
  W ciągu dwóch lat Echo zapracowało na tytuł najbardziej zadłużonego dewelopera na Catalyst. Zamiast odchudzić długi, przejmuje rywala… z gotówką na kontach i niskimi wskaźnikami zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje